•  30-letni mieszkaniec gminy Widawa, kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

    19 sierpnia  przed godziną 17:00 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem suzuki, 30- letni mieszkaniec gminy Widawa, na łuku drogi, zjechał na pobocze i uderzył w barierę ochronną mostu na rzecze Krasówka. W wyniku uderzenia kierowca przeleciał przez barierę, upadł na ziemię i poniósł śmierć na miejscu.

    Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz policjanci.

    Wstępnie ustalono, że kierujący motocyklem miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

    Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

    Udostępnij