• W dniach 17-19 października w Sędziejowicach odbędzie się pierwsze lokalne spotkanie Akademii Samorządowej. Projekt szkoleniowy adresowany jest do 26 samorządowców z całego kraju.

  Akademia Samorządowa to projekt wsparcia dla działaczy lokalnych, którzy są samorządowcami i chcą być skuteczni w swojej roli. Akademia wyrosła z ogólnopolskiej akcji Masz Głos, której organizatorem jest Fundacja im. Stefana Batorego. Program rozpoczął się we wrześniu 2019 i potrwa do czerwca 2020.

  Ideą Akademii jest udzielenie uczestnikom wsparcia merytorycznego i kompetencyjnego, aby mogli aktywnie działać we władzach i „demokratyzować” samorząd. W ramach tego przedsięwzięcia zdobędą wiedzę, narzędzia, materiały, wsparcie eksperckie z zakresu najnowszych zmian w prawie samorządowym, dobrych praktyk samorządowca, zwłaszcza w obszarze współpracy z mieszkańcami, a także poszerzą wiedzę o przepisach, procedurach i przysługujących im uprawnieniach.

  – Pierwsze spotkanie lokalne w ramach projektu odbędzie się na terenie Gminy Sędziejowice. Baza zlokalizowana zostanie na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Poza modułami zaplanowanymi przez organizatorów zaplanowaliśmy również dwie wizyty studyjne. Jedna dotyczyć będzie kooperacji jednostek gminnych, natomiast druga dwubiegunowej strategii rozwoju gminy – zapowiada Dariusz Cieślak, wójt gminy Sędziejowice i jeden z uczestników akademii.

  Gośćmi specjalnymi spotkania będą Joanna Załuska, dyrektorka programu „Masz Głos, Masz Wybór” oraz Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta, pisarz. Obecnie pracujący w tygodniku „Polityka”.

  Projekt „Akademii Samorządowej” realizowany jest w partnerstwie przez Stowarzyszenie POLITES oraz Fundację Batorego. Koordynatorami akademii są Szymon Osowski i Anna Graczyk.

  Udostępnij