• Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek  w miejscowości Lichawa. 80-letni pieszy został śmiertelnie potrącony przez samochód.

    Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce 30 września  przed godziną 14.00 w miejscowości Lichawa, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 481. Jak wstępnie ustalono, 46-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego kierujący samochodem marki Renault Scenic, jadąc od Sędziejowic w kierunku Łasku, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi wpadł w poślizg i potrącił 80-letniego mężczyznę, który poruszał się pieszo po prawej stronie drogi w kierunku Sędziejowic. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy, 80-letni mieszkaniec gminy Sędziejowice, poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

    Apelujemy o ostrożność na drogach. Za oknem panują zmienne warunki atmosferyczne, a na mokrej nawierzchni zalegają liście. Taka sytuacja znacznie wydłuża drogę hamowania. Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Pamiętajmy też, że element odblaskowy umieszczony na odzieży jest dostrzegalny dla kierowcy ze znacznie większej odległości. Ten czas pozwala siedzącemu za kierownicą odpowiednio wcześniej zareagować, co może uchronić pieszego przed potrąceniem. Nośmy odblaski także wtedy, gdy pogarszają się warunki atmosferyczne, występują zamglenia czy opady deszczu.

    Udostępnij