Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 7, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Rok szkolny rozpoczęty od stypendium -

Rok szkolny rozpoczęty od stypendium

Uczniowie niechętnie zakończyli labę i stawili się na rozpoczęciu roku szkolnego. Na niektórych czekała miła niespodzianka, czyli stypendium ufundowane z balu senatorskiego.

 

2 września zabrzmiał pierwszy dzwonek dla uczniów. Na ulicach Łasku widać było ubraną na galowo młodzież. Miejskie rozpoczęcie roku odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5.

Natomiast na rozpoczęciu roku w łaskim „Ekonomiku” pojawił się Krzysztof Nowakowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Obecny był także były senator Andrzej Owczarek, który z sentymentem wspominał szkołę. Nic dziwnego, tutaj poznał swoją żonę. On był nauczycielem, a ona uczennicą. Mówił także o potencjale placówki, która w swojej ofercie ma technikum logistyczne. Jak wiadomo, w sąsiednich gminach budują się wielkie magazyny logistyczne. Po ukończeniu szkoły nie ma więc problemów ze znalezieniem pracy.

Wizyta senatora miała jednak inny charakter. Wręczył on jednej z absolwentek stypendium – 1500 zł. Pieniądze na ten cel pozyskiwane są z tzw. balu senatorskiego. Dochód z imprezy przeznaczony jest na sprzęt medyczny, stypendia dla niepełnosprawnych i biednych dzieci oraz uzdolnionych uczniów.

Stypendia otrzymali: Natalia Wartalska, absolwentka „Ekonomika”, Adrian Mrugalski z liceum w Kolumnie oraz Luiza Motyl (I LO).

Natalia Wartalska swoim młodszym kolegom przekazała, że warto się uczyć, a do matury podejść na luzie, ponieważ nie jest taka straszna.

 

Podczas rozpoczęcia roku uczczono minutą ciszy uczczono śp. Dawida, który zginął w tragicznym wypadku w Okupie Wielkim.IMG_4347IMG_4348IMG_4341

Wstaw komentarz