• Tegoroczny rozkład jazdy Pociągu do Kolumny zapowiada się interesująco. Na imprezie wystąpi popularny zespół Video, a organizatorzy przygotowali masę atrakcji.

  Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 7 września przy ul. Piotrkowskiej. Atrakcje zapewniane będą już od godz. 9.45. Wtedy zorganizowane zostanie śniadanie historyczne, gdzie będzie przedstawiana m.in. historia miasta ogrodu. Od 10.30 zaplanowano quest oraz wycieczkę rowerową.

  Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 12.00. Następnie na scenie zaprezentują się: Leśne Skrzaty & Echo Leśne, Federacja Sportu i Sztuk Walki „Proyama”, Zespół Pieśni i Tańca Dobroń.

  O 14.45 zaplanowano przejazd i paradę motocykli. Już od godz. 15.00 odbędą się pierwsze kocenrty. Na scenie wystąpi aż 9 zespołów, jednak niekwestionowaną gwiazdą będzie popularne Video. Znany m.in. z piosenek „Idę na plażę”, „Papieros”, czy „Wszystko jedno”.

  Ulica Piotrkowka zamieni się w kolorowy jarmark, gdzie staną różne stoiska. Dla dzieci przygotowano m.in. festiwal baniek mydlanych.

   

  Do celu kilka stów

  W dalszym ciągu trwa internetowa zrzutka pieniędzy na organizację festiwalu. Zbiórka trwa na platformie zrzutka.pl. Udało się zebrać blisko 90% kwoty. Do 5 tys. brakuje już tylko 400 zł. Zachęcamy do przekazywaania datków.

  Tak organizatorzy piszą o festiwalu.

  „Pamiętacie zeszłoroczną, pierwszą edycję Festiwalu Sztuki „Pociąg do Kolumny”? Festiwal powstał dla Was i dzięki Wam był taki wspaniały. Zorganizowaliśmy go jako Komitet Społeczny Mieszkańców Kolumny, we współpracy z Łaskim Domem Kultury. Udało się nam spotkać w cudownym gronie mieszkańców i sympatyków Kolumny, w pięknych okolicznościach przyrody. Mogliśmy bawić się na wspaniałych koncertach, między innymi Łydki Grubasa, która w tym roku zagra na dużej scenie przystanku Woodstock. Możecie chwalić się, że w Kolumnie grał zespół, który teraz zagra na jednym z większych festiwali muzycznych w Europie. Mogliśmy podziwiać sztukę lokalnych artystów, poznać historię Kolumny na Starych Zdjęciach, smakować pysznych wyrobów Gospodyń Wiejskich, brać udział w wielu atrakcjach. To wszystko udało się dzięki Wam, dzięki nieocenionej pomocy Łaskiego Domu Kultury oraz przede wszystkim dzięki sponsorom. Bez nich nie mielibyśmy wystarczających funduszy na organizację tego pięknego wydarzenia. W tym roku prosimy Was, mieszkańców i sympatyków Kolumny, o finansowe wsparcie. Bez niego nie będziemy w stanie zorganizować drugiej edycji festiwalu. Pieniądze zbieramy na honorarium dla zespołów, atrakcje i nagrody dla dzieci oraz na wiele kosztów generowanych podczas takiej imprezy. W organizację festiwalu zaangażowany jest sztab ludzi, wiele firm pomaga nam za darmo, ofiarowując chociażby gadżety dla dzieci. My wszyscy, którzy pracujemy nad przygotowaniem Festiwalu, nie pobieramy za to żadnego wynagrodzenia. Robimy to dla Was i dla Kolumny. Potrzebujemy wsparcia finansowego niezbędnego do zorganizowania imprezy i zapewnienia atrakcji, które uświetnią to wydarzenie. Liczy się każda złotówka, każdą złotówkę wykorzystamy na to, aby tegoroczna edycja Festiwalu była jeszcze piękniejsza niż w poprzednim roku. Festiwal to inicjatywa społeczna, organizujemy go dla Was i bez Waszej pomocy może nam się nie udać. Pomożecie?”

  Więcej informacji na temat Festiwalu Sztuki „Pociąg do Kolumny” znajduje się na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/PociagdoKolumny/

  Link do zrzutki https://zrzutka.pl/hz4jc4

  pociag do kolumnt

   

  Udostępnij