Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 11, 2020

Scroll to top

Top

No Comments

Nie będzie zieleni na rynku, bo burmistrz nie chce zadłużać gminy!

Nie będzie zieleni na rynku, bo burmistrz  nie chce zadłużać gminy!

 Radni Klubu Zjednoczonej Prawicy Łask złożyli wniosek o zabezpieczenie środków na zasadzenie kwiatów i krzewów na Placu 11 Listopada oraz na dodatkowe oświetlenie bożonarodzeniowe. Łącznie radni wnioskowali o zabezpieczenie kwoty 16.000 zł. Pomysł radnych Zjednoczonej Prawicy nie przypadł do gustu Burmistrzowi, który stwierdził, iż donice z kwiatami mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci, a poza tym „rynek to nie park – ma tętnić życiem i tak się dzieje”.

Przed kilkoma laty w czasie rewitalizacji rynku, w przeciwieństwie do innych miast zachowano wszystkie drzewa, które dodatkowo zabezpieczono kamieniami z żywicą. Włodarz podkreślał, że łaski plac otrzymał I nagrodę na najlepiej zrewitalizowaną przestrzeń publiczną w skali województwa jak i kraju (więcej można przeczytać w Panoramie Łaskiej z października 2014 roku). Być może z tego powodu Burmistrz nie chce wprowadzać zmian, skoro jury konkursowe uznało nasz rynek za najlepszy z najlepszych. A jak wygląda w rzeczywistości? Po kilku latach oddania do użytku rynku, nagrodzonego przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, trudno ocenić czy jury dziś przyznałoby po raz drugi nagrodę. Nasza wizytówka w centrum miasta pozostawia wiele do życzenia – uschnięta zieleń, zabrudzona płyta, czy odpadające oświetlenie zamontowane w płycie rynku.

Oświetlenie bożenarodzeniowe, również zdaniem Burmistrza jest wystarczające. Wyróżnia nas bombka z ławką oraz anioł przy Kolegiacie. Włodarz chciałby zainwestować większe środki na dekorację miasta, ale nie chce w sposób nieodpowiedzialny zadłużać gminy.

Zgadzamy się z Burmistrzem, że wszystkie inwestycje muszą być prowadzone odpowiedzialnie, ale czy kwota 16.000 zł na ulepszenie wizerunku rynku czy ustawienie choinki świątecznej z oświetleniem z prawdziwego zdarzenia nie są warte tych pieniędzy. Inwestycje te na pewno spotkałyby się aprobatą mieszkańców, którzy licznie, w szczególności podczas weekendów i różnego rodzaju imprez przybywają na Plac 11 Listopada.

Źródło: InfoŁask 

Wstaw komentarz