•  Radni Klubu Zjednoczonej Prawicy Łask złożyli wniosek o zabezpieczenie środków na zasadzenie kwiatów i krzewów na Placu 11 Listopada oraz na dodatkowe oświetlenie bożonarodzeniowe. Łącznie radni wnioskowali o zabezpieczenie kwoty 16.000 zł. Pomysł radnych Zjednoczonej Prawicy nie przypadł do gustu Burmistrzowi, który stwierdził, iż donice z kwiatami mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci, a poza tym „rynek to nie park – ma tętnić życiem i tak się dzieje”.

    Przed kilkoma laty w czasie rewitalizacji rynku, w przeciwieństwie do innych miast zachowano wszystkie drzewa, które dodatkowo zabezpieczono kamieniami z żywicą. Włodarz podkreślał, że łaski plac otrzymał I nagrodę na najlepiej zrewitalizowaną przestrzeń publiczną w skali województwa jak i kraju (więcej można przeczytać w Panoramie Łaskiej z października 2014 roku). Być może z tego powodu Burmistrz nie chce wprowadzać zmian, skoro jury konkursowe uznało nasz rynek za najlepszy z najlepszych. A jak wygląda w rzeczywistości? Po kilku latach oddania do użytku rynku, nagrodzonego przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, trudno ocenić czy jury dziś przyznałoby po raz drugi nagrodę. Nasza wizytówka w centrum miasta pozostawia wiele do życzenia – uschnięta zieleń, zabrudzona płyta, czy odpadające oświetlenie zamontowane w płycie rynku.

    Oświetlenie bożenarodzeniowe, również zdaniem Burmistrza jest wystarczające. Wyróżnia nas bombka z ławką oraz anioł przy Kolegiacie. Włodarz chciałby zainwestować większe środki na dekorację miasta, ale nie chce w sposób nieodpowiedzialny zadłużać gminy.

    Zgadzamy się z Burmistrzem, że wszystkie inwestycje muszą być prowadzone odpowiedzialnie, ale czy kwota 16.000 zł na ulepszenie wizerunku rynku czy ustawienie choinki świątecznej z oświetleniem z prawdziwego zdarzenia nie są warte tych pieniędzy. Inwestycje te na pewno spotkałyby się aprobatą mieszkańców, którzy licznie, w szczególności podczas weekendów i różnego rodzaju imprez przybywają na Plac 11 Listopada.

    Źródło: InfoŁask 

    Udostępnij