• Podczas Jarmarku Łaskiego na próżno możemy szukać discopolowych zespołów. Taka jest formuła tej imprezy, która na brak frekwencji nie może narzekać. Mimo że nie jest ona tak imponująca jak np. na Święcie Truskawki, to według naszej sondy łaskowianie nie chcą zespołów discopolowych.

  Od dwóch lat przed i po Jarmarku Łaskim otrzymujemy sygnały niezadowolenia. Powodem jest brak zespołów discopolowych. Takie informacje musiały dotrzeć również do Adama Łoniewskiego, dyrektora Łaskiego Domu Kultury, który tuż przed odbyciem się imprezy wystosował specjalne oświadczenie.

  „Jako organizatorzy XXIII Jarmarku Łaskiego stoimy zawsze przed bardzo trudnym zadaniem dotyczącym zaproszenia konkretnych artystów na to wydarzenie. Zawsze jest to wypadkowa dostępności artystów w danych terminach, budżetu, charakteru imprezy i rozpoznania lokalnych potrzeb. Rzeczywiście bardzo trudno jest zaspokoić gusta wszystkich i każdego z osobna (a przy takiej imprezie wydaje się to wręcz niemożliwe).

  Zdajemy sobie sprawę, że bardzo lubiana muzyka dance i disco polo nie jest reprezentowana na tegorocznym Jarmarku. Nie dlatego, że jej nie lubimy albo nie cenimy. Wynika to z ogromnej dostępności tego typu koncertów w okresie majowo-czerwcowym na wszystkich imprezach, piknikach i dniach miast, które odbywają się wokół. Czy to Pabianice, czy Buczek, Burzenin, Zduńska Wola czy Sędziejowice, wszystkie mają w swojej ofercie koncerty kabaretowe, disco i disco polo. Dostępność tego typu propozycji w czasie, kiedy robimy Jarmark Łaski, jest przeogromna.

  Musimy to uwzględnić i stworzyć ofertę nieco inną złożoną również z artystów mainstrimowych mających wiele milionów odsłon na YT, znanych i cenionych, ale ofertę muzyczną nie reprezentowaną nigdzie indziej w okolicy. Tylko tak stworzymy Jarmark „inny niż wszystkie”, nasz, szczególny. Dlatego drugiego dnia Jarmarku robimy festiwal hip-hopowy dla młodzieży, bo jest to muzyka tego pokolenia, nie reprezentowana nigdzie w regionie. Jak spragnieni są młodzi ludzie tego, aby ich też uwzględnić przy konstruowaniu tego typu wydarzeń, pokazali w zeszłym roku, gdzie na koncercie Quebonafide było co najmniej 10 tysięcy osób. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie.

  Wszystkie zespoły, które zapraszamy, grają muzykę w tonacji pop-rock, folk, hip-hop, rock i raegge i są to zespoły z absolutnej czołówki polskiej sceny muzycznej. Możemy oczywiście nieustannie chodzić wydeptanymi ścieżkami, ale możemy też spróbować zawalczyć o Jarmark, który wyróżnia się spośród innych tego typu wydarzeń w okolicy nieco inną ofertą muzyczną. Nie gorszą i nie mniej popularną. Może ciut bardziej wymagającą, ale taką, której próżno szukać w całym regionie. Nie jesteśmy jako Łask samotną wyspą i nie da się, budując ofertę artystyczną na XXIII Jarmark Łaski, nie uwzględniać propozycji innych okolicznych miast i gmin.

  Może dla wielu z Państwa będzie to okazja do usłyszenia i poznania tak niezwykłych zespołów jak Bitamina, Lao Che czy Sarius, który jest bożyszczem młodego i bardzo młodego pokolenia.

  Od wielu miesięcy staramy się przygotować dla Was imprezę o charakterze bardzo rodzinnym, koncyliacyjnym, adresowaną do możliwie najszerszego grona odbiorców. Imprezę z pomysłem i charakterem, która jest wydarzeniem nie tylko rozrywkowym, ale też kulturalnym. Obudowaną bardzo ciekawymi koncertami i wydarzeniami. Dajcie nam szansę. Nawet, jeśli nie znaleźliście wśród wykonawców reprezentantów swojej ulubionej muzyki, zaufajcie nam, że przeżyjemy naprawdę dwa bardzo ciekawe, pełne emocji dni.

  Jeśli jednak po Jarmarku stwierdzicie, że impreza była nieudana bądź frekwencyjnie poniżej oczekiwań, będziemy się wtedy zastanawiać jak nieustannie zmieniać ją dla WAS. Myślcie o XXIII Jarmarku Łaskim dobrze, bo każda dobra myśl ma znaczenie:), a po Jarmarku dzielcie się swoimi spostrzeżeniami, aby był On jak najbardziej Nasz. Każdej sugestii i podpowiedzi wysłuchamy z uwagą.

  Mój Łask był obecny na Jarmarku, na którym zjawiło się wiele osób. Nieco gorzej było pod sceną podczas koncertów. Ogólna frekwencja była jednak zadowalająca. Oczywiście to nie Buczek, gdzie na koncercie zespołu Boys obecnych było około 26 tys. osób. Jak jednak wspomniał dyrektor, formuła tej imprezy jest zupełnie inna.

  W naszej Facebookowej sondzie zapytaliśmy mieszkańców, czy wolą Jarmark w nowej formule, czy jednak z zespołami disco-polo. Wzięło w niej udział 705 internautów. 51% Facebookowiczów (357 głosów) stwierdziło, że woli imprezę w obecnej formule, 348 osób (49%) chciałoby disco polo podczas festynu.

  Udostępnij