• Grażyna Błęcka – Kolska została uhonorowana tytułem  Zasłużona dla miasta Łask. Wybitna aktorka nie kryła wzruszenia.

  Uroczystość uhonorowania miała miejsce podczas siódmego Festiwalu Róż.

  O godz. 11.00 wszyscy spotkali się przy scenie znajdującej się na łaskim rynku. Najważniejszym punktem programu było uhonorowanie wybitnej aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej medalem „Zasłużony dla miasta Łask”. Robert Bartosik, przewodniczący Rady Miejskiej przeczytał treść uzasadnienia uchwały. Radni uznali zasługi Grażyny Błęckiej-Kolskiej, najbardziej znanej łaskowianki. Docenili ją za wspaniałe, niezapomniane kreacje aktorskie nagradzane na wielu polskich i zagranicznych festiwalach. Jest to podziękowanie dla ambasadorki miasta jako wyraz uznania za promowanie Łasku, za objęcie honorowym patronatem corocznego Festiwalu Róż.

  Przystępując do uchwały obawialiśmy się, że w niewystarczający sposób wyrazimy to na co zasługuje Pani talent. Wszystko zaczęło się w Łasku, gdzie Pani dorastała, ukończyła szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Już w tym czasie występami na szkolnych akademiach, ujawnił się pani talent aktorski i wokalny. (…) Jest nam wszystkim niezmiernie miło, że jest Pani mieszkanką naszego miasta, najlepszą jego ambasadorką i najbardziej znaną łaskowianką. Oklasków za mało, by oddać Pani szacunek i uznanie, a my radni Rady Miejskiej w Łasku, pragniemy uhonorować Panią medalem „Zasłużony dla miasta Łask”. Pragniemy aby Łask został Pani małą ojczyzną – powiedział IMG_4055.

  Aktorka przyjmując to wyróżnienie oraz bukiet okazałych róż, nie kryła wzruszenia. Łamiącym głosem podziękowała za ten tytuł. Mówiła również o swoim przywiązaniu do Łasku, a także rodzinie. Kiedy Grażyna Błęcka-Kolska powiedziała, że wzruszyła się i ukształtowało ją to miasto – otrzymała oklaski.

  Myślę, że to miasto ma świetną energię i wspaniały potencjał. Pamiętam, że jako dziewczynka przemierzałam ten rynek, który jest dla mnie tak ważny i teraz stoję tutaj. Mam nadzieję, że to nie jest dla mnie schyłek pracy zawodowej, że jeszcze stworzę wiele fantastycznych artystycznych wydarzeń, że zagram w wielu filmach, żebyście Wy się wzruszali i przeżywali losy innych ludzi, ponieważ kino i sztuka ma taką wielką moc, że porównujemy nasze życie do bohaterów na ekranie. To moja wielka pasja i cieszę się bardzo, że uprawiam taki zawód, który stwarza możliwość wzruszania Państwa, widzów, bo to widzowie są najważniejsi. Chciałabym bardzo podziękować kapitule, która zauważyła mnie i doceniła. Bardzo jestem wdzięczna i cenię to wyróżnienie. Chciałabym podkreślić, że mamy wielki potencjał w nas samych i młodzieży, która jest fantastyczna. Prowadziłam warsztaty i mamy bardzo wiele dzielnych, młodych, wspaniałych ludzi i dbajmy o nich, zauważajmy ich – powiedziała wybitna aktorka.

  Grażyna Błęcka-Kolska stwierdziła również, że ukształtowała ją przyroda – wspaniała dolina rzeki Grabi. Poprosiła wszystkich mieszkańców, żebyśmy zauważyli to piękno wokół nas i dbali o nie – za co otrzymała kolejne gromkie brawa.

  IMG_4060IMG_4068IMG_4070

  Udostępnij