• Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej padł pomysł, by wodę butelkowaną zamienić na wodę w szklanych opakowaniach. Wiceburmistrz proponuje udostępniać wodę z MPWiK-u

  Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Łasku padł ciekawy pomysł. Jeden  z radnych zaproponował, by zamienić dostępną dla rady wodę butelkowaną, na wodę w szklanych opakowaniach.  

  –  Tyle ostatnio mówiliśmy o ekologii, a wszędzie ten plastik. Może warto zamienić wodę z plastiku na taką w szklanych butelkach – można było usłyszeć z sali. 

  Widać, że ten pomysł bardzo spodobał się wiceburmistrz. Lidia Sosnowska zaproponowała, żeby pójść o krok dalej i pić wodę z MPWiK-u, która ma bardzo dobre parametry i można ją spożywać prosto z kranu. Dla radnych mogłaby być przygotowana w szklanych karafkach.  Gdyby tak do niej dodać cytrynę i miętę, to radni mieliby pyszny napój.  Podczas sesji udostępniana jest im również kawa i herbata oraz paluszki. 

  Nie ma co ukrywać, że to bardzo dobry pomysł. Toniemy w plastiku, a w mediach społecznościowych jest masa zdjęć o jego negatywnym wpływie na środowisko. 

   

  Udostępnij