• Co tu dużo pisać. Święto Truskawki jak zawsze zostało zorganizowane na najwyższym poziomie i zgromadziło tłumy imprezowiczów.

  Pierwszy dzień truskawkowej imprezy za nami. Konkurencja w tym roku była duża, ponieważ w tym  samym czasie odbywało się kilka plenerowych festynów m.in. w Zduńskiej Woli, Dobroniu, Pabianicach, czy Ksawerowie.

  Wszystkie drogi prowadziły jednak do Buczku, który jak zawsze mógł pochwalić się dużą frekwencją (w odróżnieniu np. od Pabianic).

  Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 od rozgrywek Truskawkowej Ligi Gminy Buczek. Następnie zorganizowano III rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.  Nowością był wyścig złomboli, czyli rywalizacja wraków.

  Wszyscy z niecierpliwością czekali na koncerty. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Luka Rosi, który porwał zgromadzającą się publiczność do tańca.

  Tłum ludzi pojawił się na występie grupy Piękni i Młodzi. Zespół zagrał hity tj.: „Tak już bez Ciebie”, „Niewiara”, czy „Ona jest taka cudowna”. Ludzie tańczyli, wspólnie śpiewali. Bawili się po prostu doskonale.

  Oficjalne rozpoczęcie Święta Truskawki odbyło się tuż po godz. 19.00. Wtedy wręczono również tytuły Honorowych Obywateli gminy Buczek. W tym roku takie wyróżnienie otrzymała Anna Doliwa, prezes Lokalnej Grupy Działania Doliny Rzeki Grabi oraz Andrzej Włodarczyk, właściciel firmy Włodan. Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień.

  Rozstrzygnięto również truskawkowe konkursy.  Trzecie miejsce w konkursie Truskawkowe Babeczki zdobyła Irena Janicka, drugie miejsce zajęła Beata Strucka. Pierwsza nagroda zdobyło Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bachorzynie. Laureatki otrzymały vouchery oraz blender, a także ręczniki. Wszyscy biorący udział w konkursach otrzymali nagrody pocieszenia.

  Dwadzieścia osób wzięło udział w konkursie Buczkowska Truskawka Inspiruje. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Michalak, drugie Aneta Bińkowska, a pierwsze Żaneta Tomczak. Zwycięzcy wygrali vouchery, grilla elektrycznego oraz komplet ręczników.

  Tłum ludzi bawił się na koncercie zespołu Jorrgus oraz Dejw. Gwiazdą wieczoru był zespół Boys. Plac zapełnił się praktycznie w całości. Publiczność oszalała, śpiewając największe hity grupy.

  Jak co roku zorganizowano pokaz sztucznych ogni.

  Impreza zakończyła się około godz. 1.00 w nocy.

  Dzisiaj wystąpi Kabaret Koń Polskich. O 17..00 zagrał Dawid Kwiatkowski, o 18.00 Roksana Węgiel, następnie Red Lips oraz Brathanki.

   

  Udostępnij