• 20 maja w przedszkolu „Słoneczko” zostało zorganizowane spotkanie z mistrzynią Polski i Europy w boksie zawodowym. Spotkanie pod wymownym hasłem „Poczytaj mi ciociu, czyli Iwona Guzowska czyta” było doskonałą okazją do bliższego poznania tajników boksu.

   

  Gość to osoba znana, publiczna, która oprócz zamiłowania do sportu posiada także ogromne pokłady pozytywnej energii, szacunku, wrażliwości i empatii wobec osób chorych, potrzebujących, pokrzywdzonych przez los.

  Pani Iwona zgodziła się odwiedzić naszą placówkę, czytając znane i popularne bajki Jana Brzechwy m.in.: „Foka”, „Kwoka”, „Jeż” i „Żaba”. Pokazała swoją nienaganną dykcję, doskonałą aparycję, ale najważniejsze (co trzeba mocno podkreślić) ogromne serce otwarte na potrzeby innych.

  Dzieciaki w specjalnie przygotowanym ringu bokserskim, recytowały wiersze, które na ten dzień przygotowały specjalnie dla gościa. Na zakończenie zaprezentowały taniec z wykorzystaniem pomponów. W oczach bokserki widać było łzy wzruszenia.

   

  Iwona Guzowska własne honorarium w całości przekazała dziewczynce, u której około 3. roku życia zdiagnozowano autyzm i padaczkę. Z chorobą wiążą się nieustanne turnusy rehabilitacyjne, które są konieczne, aby dziewczynka mogła normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Zbiórka charytatywna cieszyła się uznaniem wśród rodziców, gdyż Liliana jest byłą wychowanką przedszkola, a dzieci doskonale ją pamiętają. Niestety, z przyczyn losowych Lilka nie mogła wziąć udziału w wydarzeniu – obecnie przebywa na turnusie rehabilitacyjnym, ale powitała się z dziećmi w przesłanym przez tatę nagraniu filmowym.

  Voucher na niebagatelną kwotę Iwona Guzowska przekazała na ręce Moniki Ślubowskiej-Pronin, ambasadorki i założycielki Fundacji „Pomaganie Jest Fajne”, która odebrała go w imieniu Lilki. To dzięki pani Monice i jej fundacji udało się zorganizować i przeprowadzić tak szczytną akcję na terenie placówki.

  W akcji udało się zebrać 3015 złotych. Publiczne Przedszkole nr 6 „Słoneczko” w Łasku  – 1320 zł, Przedszkole Publiczne nr 3 „Misiaczek” w Łasku – 840 zł, Przedszkole Publiczne nr 1 w Łasku – 855 zł.

  tekst i foto: Kamila Wesoła

  i Wioletta Płóciennik60656607_844039125956320_7473854384850337792_n

  Udostępnij