• Od 1 lipca wzrośnie cena opłat za śmieci. Do tej pory płaciliśmy 20 zł od gospodarstwa domowego. Po podwyżce zapłacimy 17 zł od osoby.

  6 czerwca odbyła się Sesja Rady Miejskiej poświęcona ustaleniu stawek za odbiór śmieci. Radni na ten temat dyskutowali blisko 2 godziny.  Debatę rozpoczął burmistrz.

  Przetargi są fikcją. Cóż to za przetarg, kiedy startuje jedna firma. Uważamy, że poprzedni system był lepszy, kiedy każdy mieszkaniec zawierał umowę z firmą odbierającą odpady. Wtedy na terenie naszej gminy działało kilka firm i mogliśmy mówić o konkurencji – rozpoczął Gabriel Szkudlarek.

  Po zmianie systemu, za wywóz odpadów, mieszkańcy niezależnie od gospodarstwa płacili 20 zł miesięcznie. Tę formę naliczania najbardziej krytykowały osoby samotne.  Umowa z firmą wygasa z końcem czerwca. Należało rozpisać przetarg. Tak jak w całej Polsce, ceny za śmieci drastycznie wzrosły. Przy obecnej umowie  za 2,5 roku gmina Łask płaciła ponad 8 mln. Teraz cena za usługę wzrosła do ponad 16 mln
  W uzgodnieniu z Łaską Spółdzielnią Mieszkaniową, burmistrz przedstawił projekt uchwały, która ustala stawkę od osoby. Gabriel Szkudlarek tłumaczył, że kiedy koszty wywozu śmieci podzielimy na wszystkich mieszkańców, stawka wynosi 19 zł. Burmistrz proponuje 17 zł.  Reszta dopłaci gmina. W 2020 roku dopłata wyniesie ponad pół miliona złotych.

  Radni zagłosowali za projektem uchwały.  Drastyczna podwyżka stała się faktem.

  Obszerna relacja z dyskusji na temat śmieci, znajdzie się w najbliższym wydaniu Mojego Łasku (11.06.2019).

  Udostępnij