• Funkcjonariusze z Wrocławia, Zduńskiej Woli i Łasku natychmiast zajęli się sprawą zaginięcia mieszkańca jednej z podwrocławskich miejscowości. Skuteczne działania prewencyjne i operacyjne pozwoliły dotrzeć na czas do mężczyzny potrzebującego pomocy. 55-latek siedział w swoim samochodzie, na jednym z parkingów przy drodze S8, na terenie województwa łódzkiego. W związku z podejrzeniem udaru, szybko została mu udzielona pomoc medyczna i trafił pod opiekę lekarzy. Działania te zakończyły się pozytywnie, dzięki dobrej współpracy pomiędzy policjantami w różnych częściach kraju. W zaledwie kilka godzin udało się odnaleźć ciężko chorego mężczyznę i być może uratować mu życie.

  Do komisariatu na wrocławskich Krzykach zgłosił się mieszkaniec gminy Żórawina, który poinformował, że nie może skontaktować się ze swoim ojcem. 55-latek wieczorem dnia poprzedniego, wyruszył swoim samochodem z Radomia, gdzie wcześniej odwiedzał rodzinę. Do domu miał przyjechać najpóźniej następnego dnia rano. Niestety nie zjawił się, a kontakt z mężczyzną się urwał. Taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca, co jeszcze bardziej martwiło zgłaszającego.

  Kiedy nastał wieczór, a syn nadal nie mógł dodzwonić się do ojca uznał, że musi poszukać pomocy. Tym bardziej, że nieobecność mężczyzny mogła być spowodowana chorobą, na którą cierpiał. Syn pojechał do komisariatu przy ul. Ślężnej, gdzie natychmiast przyjęto zgłoszenie o zaginięciu i rozpoczęto działania poszukiwawcze.

  Funkcjonariusze pionu kryminalnego błyskawicznie przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, zmierzających do ustalenia miejsca pobytu zaginionego.

  Dzięki bezzwłocznemu działaniu, policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa na terenie województwa łódzkiego. Poinformowano mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli i Komendy Powiatowej Policji w Łasku, którzy na jednym z parkingów przy trasie S8 odnaleźli pojazd, którym poruszał się ojciec zgłaszającego.

  55-letni mężczyzna był w samochodzie i potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Wiele wskazuje na to, że doznał udaru.

  Miejscowi funkcjonariusze wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym mężczyzną.

  Szybkie odnalezienie zaginionego 55-latka i prawdopodobnie uratowanie jego życia, było możliwe dzięki natychmiastowym działaniom podjętym zarówno przez funkcjonariuszy z Wrocławia i policjantów województwa łódzkiego.

  Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie możemy nawiązać kontaktu z członkami swojej rodziny, czy też wiemy, że komuś dzieje się krzywda, nie czekajmy, tylko zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji. Niejednokrotnie w tego typu sytuacjach olbrzymią rolę odgrywa czas.

  Udostępnij