Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 8, 2020

Scroll to top

Top

17 komentarzy

Zemsta czy działanie zgodnie z prawem?

Zemsta czy działanie zgodnie z prawem?

Anna Krzymińska nie jest już dyrektorką Przedszkola Publicznego nr 3 w Łasku. Z tej funkcji odwołał ją Gabriel Szkudlarek. Burmistrz zasłania się podstawą prawną, ale rodzice uważają, że to zemsta.

 

Ta sprawa zszokowała i zbulwersowała rodziców. Anna Krzymińska cieszy się ich ogromnym zaufaniem i popularnością. Pełni funkcję dyrektora od 9 miesięcy, a rodzice od razu ją „pokochali”. Nic dziwnego. To kobieta aktywna i widać, że chce jak najlepiej dla placówki oraz dzieci. Od momentu, kiedy objęła stanowisko, przedszkole przechodzi metamorfozę. Zaledwie w dziewięć miesięcy udało się: naprawić dach, kominy, stworzyć archiwum w podziemiach, nowe schody, zagospodarować stary magazyn na węgiel, znaleźć sponsorów na nowe zabawki dla dzieci, stworzyć projekty unijne, zagospodarować teren dookoła przedszkola. Rodzice wskazują, że nowa pani dyrektor ma głowę pełną pomysłów. Wiele tych przedsięwzięć realizowane jest ze środków własnych przedszkola. Niejednokrotnie dyrektor poświęca swój wolny czas na rzecz „Misiaczka”. 

8 maja Krzymińska otrzymała odwołanie ze stanowiska. Swoją funkcję pełniła do 11 maja. Poprosiliśmy o komentarz. Nie chciała się w tym temacie wypowiadać. Natomiast w Urzędzie Miejskim w Łasku usłyszeliśmy, że Anna Krzymińska została odwołana ze stanowiska, ponieważ załamała zakaz o prowadzeniu działalności gospodarczej.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, złamanie zakazu polegało na wypłaceniu należnych pieniędzy Annie Krzemińskiej. Kobieta od lat jest konsultantką popularnej firmy kosmetycznej. Została nawet liderem sprzedaży. Dyrektorka, żeby otrzymać należne jej pieniądze, musiała mieć działalność gospodarczą, którą od razu zawiesiła. Nie uchroniło jej to jednak przed konsekwencjami. Została odwołana ze stanowiska i pełni teraz rolę nauczyciela, a jej obowiązki przekazane zostały innej osobie. Ta ze względów zdrowotnych zrezygnowała. Obowiązki dyrektora zostały po raz kolejny przekazane innej nauczycielce do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

13 maja rozmawialiśmy z burmistrzem Gabrielem Szkudlarkiem o tej sprawie. Nie chciał jednak zdradzić, kto zacznie pełnić obowiązki dyrektora. Włodarz zasłaniał się procedurą.

 

Burmistrz nie ma ludzkich odruchów

 

Sprawa ogromnie zbulwersowała rodziców maluchów z „Misiaczka”. Stoją oni murem za panią dyrektor. Do redakcji przesłali specjalne oświadczenie. Uważają, że to decyzja polityczna i ma związek z przywróceniem kuchni…

O wiele więcej przeczytasz w najnowszym numerze Mojego Łasku

Komentarze:

 1. Karolina

  Należy wykorzystać wszelką pomoc, ponad podziałami i dokładnie sprawdzić, czy droga przyjęta przez burmistrza była jedyną , w tym wypadku.
  Czy może tylko próbuje utwierdzić swoją pozycję „prawego człowieka”.
  I co na to radni, którzy walczyli o to przedszkole?

 2. Pan Burmistrz nie ma serca.. Jakby chciał, załatwiłby to inaczej. To co zrobił jest nie do przyjęcia.

 3. Waclaw

  No i mamy kolejny wstyd, aż trudno to nazwać. Obie sprawy przyniosły ogromny wstyd powiatowi.To zresztą nie pierwszy raz na łamach Panoramy pozwalał sobie burmistrz wykpiwać ludzi. Pierwsza sprawa z czerwonego paska strony tytułowej…dziwi mnie brak odniesienia się do tej sprawy Radnych,a Pana któremu tą Pani prowadziła kampanię najbardziej. Zawitała razem z kontrkandydatem do Kolumny, była zaangażowana i świetnie przygotowana. A Pan,który obok Pani nie został pominięty? Człowiek zaangażowany społecznie i przyjaciel Łasku. Obraża się ludzi którzy chcą coś zrobić dla innych mieszkańców? Sprawa przedszkola…dla wielu nie zrozumiała oprócz burmistrza. Myślę że w obu przypadkach dewizą, myślą przewodnią urzędowania burmistrza jest ” ZEMSTA NAJLEPIEJ SMAKUJE NA ZIMNO”. A stwierdzenie ” ja już tylko Boga się boję” nijak się ma do jego uczynków. Takie zachowania nie mają nic wspólnego z wiarą, ani dziesięcioma przykazaniami. To zwykłe skutek działań ludzi malutkich, zakompleksionych i niezadowolonych że swojego życia. Mam nadzieję,że obie te sprawy znajdą swój finał w Sądzie. Obu stronom życzę powodzenia, bo sprawiedliwość jest po Waszej stronie.

 4. Max

  To że burmistrz odwołał dyrektorką pokazuje jedynie iż działał zgodnie z prawem, nic więcej, a wasza gazecina jak zwykle próbuje doszukiwać się ukrytych motywów. A może by tak chociaż raz wykazać się obiektywizmem i zamieścić opinię prawnę sytuacji, mi zajęło zaledwie 5 minut ustalanie że sankcją za złamanie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez kierownika placówki gminnej jest rozwiązanie stosunku pracy z taką osobą.

  • Administrator

   Proszę przeczytać cały artykuł. Nie doszukujemy się ukrytych motywów. Taką tezę mają rodzice. My obiektywnie przedstawiamy dwie strony. Zarówno rodziców, jak i UM w Łasku!

 5. Karolina

  a do kiedy pani dyrektor prowadziła te działalność? No bo tutaj jest napisane , że jest dyrektorem kilka miesięcy, to jak ja nominowano to sprawdzono, czy zawiesiła czy nie sprawdzono? I dlaczego jeśli wciąż miała firmę dostała nominację.
  Tak od tyłka strony te decyzje. Jak masz człowieka na stanowisko i wiesz jakie są w stosunku do niego wymagania to chyba je sprawdzasz, jakieś biuro prawne w urzędzie, kadry, albo ktoś. Jak się nie nadaje to go nie mianujesz. Na słowo uwierzyli, że zakończyła działalność?

 6. Waclaw

  Max, gdyby nie ta „gazecina” jak powiadasz to mieszkańcy nie dowiedzieli by się kto reprezentuje ich powiat. Nadal kwitło by jednowładztwo i wymachiwanie pejczykiem nad niepokornymi. Cieszę sie, że jest ta GAZETA. I jeśli ludzie się nie obudzą w tym Łasku i Kolumnie, to już nic z nich nie zostanie. I cieszę, że są ludzie, którym na nosie się nie zagra. Bo to nigdy nie wiadomo jaka to melodia z niego wyjdzie

 7. Max

  Proszę fragment artykułu z portalu Łask nasze miasto http://lask.naszemiasto.pl/artykul/dyrektor-przedszkola-nr-3-w-lasku-stracila-stanowisko,5122113,art,t,id,tm.html

  „Funkcję dyrektora Anna Krzymińska objęła od 1 września ubiegłego roku.
  Według złożonego wówczas oświadczenia
  majątkowego, nie prowadziła. Jednak
  już w oświadczeniu rocznym, taka
  działalność została wykazana.”

 8. Waclaw

  Max, skoro burmistrz działa wg tzw.litery prawa, dlaczego podobno nie odniósł się do wezwania kancelarii adwokackiej która jest połnomocnikem Państwa wykpionym w Panoramie w styczniu? Jak uważnie przeczytałem z moich obliczen wynika, winien to zrobić już w poprzedniej Panoramie i tym wydaniu jak to Pan nazywa? „gazeciny”? Dla mnie to olanie przedstawiciela prawa.

 9. MarekJ

  W oświadczeniu rocznym czyli ze stycznia? To czemu odwołanie dopiero w maju? Jak zełgała to wypad od razu a nie po interwencji rodziców , bo to cuchnie właśnie zemstą

 10. aśka

  Zemsta zgodna z prawem. Takie nowe podejście do prawa

 11. Oświadczenia majątkowe składa się do końca kwietnia. Wiesz już dlaczego?

 12. Antypis

  ta plugawa gazecina żeruje na sianiu fermentu, sposób przedstawienia przez nią sprawy jest moim zdaniem żałosny i nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską, jak można pisać zemsta, kiedy w jakimś tam regulaminie jest punkt, który zakazuje prowadzenia działalności gospodarczej, skoro pani, której nie znam wykazała w oświadczeniu, że prowadzi działalność gospodarczą, to co powinien zrobić burmistrz waszym zadaniem krzykacze? kryć ją, udawać, że o tym nie wie? takiego burmistrza kombinatora byście chcieli?

  • Administrator

   Oczywiście dla internetowego trolla będzie żałosny, bo nie przedstawia tylko i wyłącznie wersji burmistrza. Otóż szanowny trollu, stwierdzenie o zemście padło z ust rodziców. Burmistrz mówi, że działał zgodnie z prawem. Tytuł powstał z wypowiedzi burmistrza oraz rodziców. Gdzie nie wykazaliśmy się rzetelnością dziennikarską? Proszę wskaż to miejsce? Potrafisz? Czy dalej będziesz pluł jadem bez żadnych argumentów?

   • Max

    Wystarczyło sprawdzić jakie konsekwencje ustawodawca przewidział dla kierowników placówek gminnych łamiących zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i je przytoczyć, tego nie zrobiliście, albo z lenistwa albo z chęci manipulowania, choć czytając jaka to pani dyrektor jest wspaniała a burmistrz jak się „zasłania” jestem przekonany że celowo manipulujecie.

 13. Antypis

  plucie jadem to wasza specjalność i nikt wam w tym nie dorówna, a jak paniusia taka mądra to niech sama napisze imię i nazwisko rodzica, który powiedział, że jest to zemsta burmistrza, w przeciwnym razie to paniusia sama trolluje powołując się na rzekomego rodzica, to jest właśnie brak rzetelności,

  • Administrator

   Oświadczenie, które znalazło się w gazecie podpisała Rada Rodziców. Proszę czytać uważnie, chyba, że wzrok już nie ten.

Wstaw komentarz