• Istnieje duże prawdopodobieństwo, że matury w powiecie łaskim odbędą się bez zakłóceń. Mimo, że po raz kolejny rząd nie dogadał się z ZNP, nauczycielom z powiatu udało się przeprowadzić rady pedagogiczne, klasyfikujące uczniów do matury.

   

  Rozmowy z 18 kwietnia nie przyniosły kompromisu. Na linii rząd – ZNP dalej iskrzy. Strajk trwa w najlepsze. Mimo protestu, bez problemu odbyły się egzaminy gimnazjalne oraz ośmioklasistów. Inny los może spotkać maturzystów. Aby przeprowadzić egzamin dojrzałości, wcześniej należy zwołać radę pedagogiczną, klasyfikującą uczniów do matury. Takie zostały przeprowadzone w większości szkół. W Liceum Ogólnokształcącym w Łasku taka rada ma zostać zorganizowana 24 kwietnia.

  Tak wygląda sytuacja na dzień 19 kwietnia. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że matury w powiecie łaskim odbędą się bez problemów – mówi Małgorzata Mysur, naczelnik wydziału Edukacji, Zdrowia i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Łasku.

  To dobra wiadomość, ponieważ w całej Polsce odbycie się rad pedagogicznych jest zagrożona. Taka sytuacja ma miejsce w sąsiednich Pabianicach, gdzie nauczyciele solidarnie stwierdzili, że ich nie zorganizują, a co za tym idzie, uczniowie nie zostaną sklasyfikowani do egzaminu dojrzałości.

  foto: otouczelnie.pl

   

  Udostępnij