Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 8, 2020

Scroll to top

Top

One Comment

LZS Chrząstawa potrzebuje pomocy

LZS Chrząstawa potrzebuje pomocy

Jeden z kibiców prosi o pomoc dla najbardziej medialnego klubu B-klasy – LZS Chrząstawa.

 

LZS Chrząstawa to klub znany kibicom praktycznie z całej Polski. Od wielu sezonów drużyna zbiera baty, a jednak nie poddaje się i staje do rywalizacji w klasie B. Obecnie zajmuje 9(ostatnie) miejsce w tabeli Grupy 3 sieradzkiej B-klasy z dorobkiem 0 pkt, 11 bramek strzelonych oraz 46 straconych. Klub powstał w 1980 roku a jego założycielem oraz prezesem, który pełni tą funkcję do dnia dzisiejszego jest Pan Bohdan Kwaśniak.

Gdyby nie to myślę, że już dawno klub by nie istniał, czasami nawet gdy sytuacja tego wymaga, pełni rolę zawodnika. Miałem tę przyjemność poznać Pana Bohdana osobiście. Nawet w ostatnich dwóch meczach sparingowych miałem okazję zagrać w tej drużynie. Wyniki nie były tragiczne, bo w pierwszym meczu porażka 1:4, ale za to już w drugim meczu było 2:2. Pan Bohdan to człowiek w 200% oddany piłce oraz tej drużynie. Od wielu lat robi wszystko żeby jego drużyna przystąpiła do kolejnego sezonu, kolejnego meczu, a wcale nie jest to takie łatwe – mówi Łukasz Górazda, organizator zbiórki.

Drużyna boryka się z bardzo poważnymi problemami finansowymi. Pieniądze, które otrzymuje od Urzędu Gminy ledwie wystarczają na podstawowe potrzeby, a co z resztą? Tylko dzięki dobremu sercu jednej z firm, klub posiada stroje, w których może występować w rozgrywkach. Lista życzeń a zarazem marzeń Pana Bohdana jest bardzo długa, lecz nie uda się nic zrobić nie mając pieniędzy.

Po tych 2 spotkaniach z Panem Prezesem i rozmowach z nim postanowiłem, że postaram się pomóc zrealizować mu choć jakąś część jego marzeń i tu właśnie jest wielka prośba do was, wiadomo w kibicach siła 🙂 Jeśli ktoś chciałby, ma takie możliwości, to prosiłbym o wpłaty, jakiekolwiek wpłaty. Kwota którą ustawiłem to 10 tysięcy złotych, jest to dużo, wiem o tym i zdaje sobie sprawę, że będzie ciężko to uzbierać ale wierzę w was, w kibicowską rodzinę. Pieniądze, które uda się uzbierać, przeznaczę w całości na potrzeby klubu – dodaje mężczyzna.

Te są ogromne. Niezbędne jest zakupienie siatek za bramkami tzw. łapaczy piłek(niestety za bramkami są bagna), ławek rezerwowych, podstawowego sprzętu sportowego (piłki, korki, stroje sportowe, dresy), ławek dla kibiców.

Jeśli uda zebrać się coś więcej to myślę że już Pan Bohdan będzie wiedział co z nimi zrobić. Na pewno żadna złotówka nie zostanie zmarnowana. Zapraszam do obserwowania fanpage’u LZS Chrząstawa na facebooku. Tam na bieżąco będą wszystkie informacje związane z rozdysponowaniem funduszy – kończy organizator.

 Zbiórka pieniędzy przeprowadzana jest pod tym adresem internetowym:https://pomagam.pl/lzschrzastawa

Wszyscy kibice piłkarscy w Polsce zapewne znają ten wyjątkowy klub. Jeśli jednak jest ktoś, kto nie ma pojęcia o LZS Chrząstawa, radzimy zapoznać się z tym filmem https://www.youtube.com/watch?v=cdbKgKG1Viw

Komentarze:

  1. Ola

    Kol Kwaśny a na co masz gminę ,tam Wojt który wszystko może ale w myślach ,marnuje nie tylko was ale niszczy wszystko co jest po drodze i sport młodzieży ,tez zniszczył ,przed wyborami brał kredyty i budował ,a teraz nie ma na utrzymanie i płacze a podatki ma już wysokie i jak tu zniszczyć gminę

Wstaw komentarz