• 3 kwietnia olimpijczyk z Łasku Radosław Łaguniak pojawił się w pałacu prezydenckim w Warszawie.

   

  Przybył na uroczyste spotkanie z małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą, patronem honorowym Olimpiad Specjalnych Polska. W spotkaniu wzięła udział także Anna Lewandowska, prezes Olimpiad Specjalnych Polska, dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska oraz członkowie komitetu krajowego.

  Na podsumowujące spotkanie z Pierwszą Damą sportowcy przybyli pełni wrażeń i historii, którymi chcieli się podzielić. Nasi reprezentanci wspominali Światowe Letnie Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, opowiadali m.in. o radości płynącej ze wspólnej gry, o niezapomnianych emocjach towarzyszących zwycięstwu, sportowej determinacji i pokonywaniu codziennych barier.

  Pierwsza Dama do polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych skierowała ciepłe słowa gratulacji i podziwu. Podkreśliła, że na ten spektakularny sukces reprezentacji złożyło się zaangażowanie bardzo wielu osób. Podziękowała trenerom, kierownictwu ruchu Olimpiad Specjalnych, rodzicom, opiekunom i wolontariuszom. Pani Prezydentowa zaznaczyła, że obok wsparcia, najważniejsze są entuzjazm i wiara w zwycięstwo.

  – Ja zawsze będę trzymać za Państwa kciuki, będę Państwu kibicować. Już dzisiaj życzę kolejnych sukcesów, także podczas następnych igrzysk. Trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia – zakończyła.

  22 marca na Lotnisku Chopina w Warszawie na naszych wspaniałych zawodników, wracających ze Special Olympics World Games Abu Dhabi 2019, czekał tłum kibiców, członków rodzin i zaproszonych gości. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych liczyła 90 osób, w tym 64 zawodników, którzy rywalizowali w 17 dyscyplinach sportowych. Nasz olimpijczyk Radosław Łaguniak, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Łasku, powrócił do Polski pełen emocji, oczarowany atmosferą i magią igrzysk.

  W sali gimnastycznej naszego ośrodka 26 marca odbyło się uroczyste powitanie Radka. Polska ekipa niepełnosprawnych intelektualnie sportowców opuściła Bliski Wschód z rekordowym dorobkiem 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. Radosław na arenach sportowych w Abu Dhabi w bowlingu wywalczył: 4. miejsce w grze podwójnej, 6. miejsce w grze drużynowej i 6. w grze pojedynczej (w grze singlowej konkurował o medal z zawodnikami z Anglii, Kanady, Syrii, Węgier, Austrii, Afryki i Zjednoczonych Emiratów Arabskich).

  Nasz uczeń jest „żywym” przykładem tego, że wola i determinacja pozwala przezwyciężać wszelkie trudności, osiągać sukcesy i sięgać po marzenia. Sportowcy Olimpiad Specjalnych zmagają się ze wszystkimi emocjami towarzyszącymi rywalizacji sportowej – znają radość zwycięstwa, ale także gorycz porażki. Tak jak każdy, czasem zmagają się ze zmęczeniem lub bólem. Ich medale (chociaż w idei ruchu Olimpiad Specjalnych medale nie są najważniejsze) są wspaniałą pamiątką i ważnym symbolem przełamywania własnych barier i walki nie tylko o lepszą kondycję fizyczną, ale także poprawę umiejętności społecznych, otwieranie na świat. Sportowcy olimpiad udowadniają sobie i wszystkim dookoła, że są ważną częścią naszego społeczeństwa.

   

  tekst i foto: Ewelina Słomczyńskaradek1radek2

  Udostępnij