Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| July 8, 2020

Scroll to top

Top

31 komentarzy

Posada dla córki burmistrza

Posada dla córki burmistrza

Gabriel Szkudlarek potwierdza – jego córka otrzymała posadę w gminnym żłobku.

Łask aż huczy od plotek. Wedle przekazanych informacji,córka burmistrza miała otrzymać posadę w sekretariacie Gminnego Żłobka.

– Odprowadzam moje dziecko do żłobka i kolejny raz widziałem tam córkę burmistrza. Czy to zgodne z prawem, żeby członkowie rodziny otrzymywali zatrudnienie w placówkach podlegających pod krewnych? – pyta jeden z mieszkańców.

Postanowiliśmy sprawdzić tę informację, o komentarz poprosiliśmy włodarza. Gabriel Szkudlarek potwierdza, że jego córka znalazła zatrudnienie w żłobku.

Tak, moja córka jest zatrudniona w Żłobku Gminnym w Łasku. Została zatrudniona przez kierownika jednostki – Dyrektora Żłobka Gminnego w Łasku – mówi włodarz.

Burmistrza zapytaliśmy, jaka jest jego opinia na temat zatrudniania krewnych na stanowiskach podlegających pod samorząd. Głównym pracodawcą jego krewnej  jest dyrektor żłobka. Instytucja podlega jednak pod łaski samorząd, którym kieruje Gabriel Szkudlarek.

Urzędnik nie może kierować się opinią, a jedynie obowiązującym prawem. Pracownicy samorządowi zatrudnieni są na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych – dodaje.

To nie pierwsza tego typu praktyka w łaskim samorządzie. Przypomnijmy, że kilka lat temu w przychodni zdrowia (również podlegająca pod urząd) zatrudnienie otrzymała żona burmistrza.

foto: Gmina Łask

 

Komentarze:

 1. Czes lawa

  Tak myślałam. Burmistrz paragrafami się zastawi. A gdzie były informacje o naborze na to stanowisko? I co? Tylko jedna córka Szkudlarka się nadawała, czy dyrektor żłobka bała się odmówić?

 2. kris

  I niech Burmistrz przyzna tak z ręką na sercu ze nie maczał w tym palców?

 3. Lonia

  O tak, pan Sz. to przecież „prawy człowiek”. Na podobnych zasadach pozatrudniał dzieci radnych poprzednich kadencji, żonę radnego w urzędzie.
  Ciekawe czy ewentualną podwyżkę pensji najpierw przedyskutuje z córką, czy dyrektorką żłobka.

 4. Kacper

  Hallo radni PiS. Interesiki rodzinne pod waszym nosem się kręcą , a wy co już nie tacy prawi i sprawiedliwi bo o diety się boicie?

 5. EchoŁask

  Kacperku, o diety radny bać się nie musi bo sam sobie je ustala. Burmistrz nie ma nic do tego. Uchwałę podejmuje rada większością głosów. Ale spokojnie będzie lepszy boom niż jakaś posadka dla córki

 6. Współczuję dziewczynie…choćby nie wiem jak była dobra w tym co robi to i tak zawsze będzie oceniana przez pryzmat swojego ojca i zajmowanego przez Niego stanowiska. W mojej ocenie to trochę słabe, że ludzie ciągle „żyją ” życiem innych…

  • Kate

   Jakie życie życiem innych? Jeśli coś jest z moich podatków to jest to moja sprawa. Idiotyczny komentarz.

   • Pawciu

    to jakie te podatki odprowadzasz konkretnie? a co do calej sprawy to mam to w nosie. zarabia tam pewnie tyle co kasjerka.

   • judas

    Z moich podatków jest 500+ i co, i chyba..J.Nikt się nie pytał mnie o zgodę.

 7. Ala

  Ja I tu masz rację bo może być super dziewczyną i rzetelnie wykonywać swoją pracę i wtedy pokarze że nie musi być taka jak ojciec dla tych co go nie lubią ale tak na marginesie czy tylko córka Burmistrza bedzie wykonywała pracę jak to się mówi po znajomości przecież w łasku w urzędach także pracują krewni gdzie rodzice załatwili posadę jak mamy już oceniać to wszystkich jednakowo bo tu dziewczyna jeszcze nie ma możliwości wykazania się ze swojej pracy a już jest oceniana a w urzędach pracują od dawna panusie co chyba pomyliły się z powołaniem do wykonywanej pracy a tylko tam siedzą bo tak im wygodnie a zero wiedzy a trzymają się kurczowo stołków bo rodzinka załatwiła posadkę Dajmy się dziewczynie wykazać bo może okaże się że własnie to stanowisko pasuję do niej a oceniajmy tych co od lat zajmują stanowiska a nic nie robią

 8. Kacper

  droga Ja, jak się panienka zatrudni w Biedronce czy innym Rossmanie to nikt słowa nie powie. Tam tez pisać i czytać trzeba umieć. Ale Żłobek jest gminny. Widzisz różnicę?
  Czekamy na ten boom – EchoŁask

  • Natalia

   Może i jest gminny ale zapewne zgodny z jej wykształceniem. Nie widzę zatem powodu aby pluć jadem. Każdy mógł się uczyć i starać o tę posadę. Niech każdy spojrzy w swoją miedzę.

 9. Wisia

  A może dyrektor żłobka mogłaby się wypowiedzieć, ilu było kandydatów na to stanowisko i jakie były kryteria wyboru .

 10. Marti

  To po co głosowaliście na Pana Szkudlarka?????

 11. Po przeczytaniu „komentarzy” nasuwa się tylko jeden wniosek- rodzina burmistrza nie może podejmować pracy w służbie zdrowia, publicznej, mundurowej, oświacie itd. Jeśli poszłaby do prywaciarzy też byłoby napisane że dostała pracę po znajomości. Żona burmistrza jest pielęgniarką, to niby gdzie ma pracować, w markecie czy na budowie?

 12. Sławka

  Dostać pracę – bo mamusia załatwiła to jedno, dostać – bo działa „magia” nazwiska tatusia to już inna sprawa. Szefem tej pani jest jej ojciec, jakby na to nie patrzeć. W urzędzie sporo takich „po załatwieniu”, ale rodzice nie są ich pracodawcami.
  Kierownik żłobka nie jest płatnikiem.
  Co do żony Szkudlarka to lepiej nie wracać do tematu, bo w czasie jak ona dostała cieplutką posadkę u Krawczykowej inne położne i pielęgniarki szukały pracy w Pszczynie. I tyle w temacie żon.
  Smrodek pozostanie.

 13. Asia

  To co teraz nikt z rodziny burmistrza nie może pracować w instytucjach publicznych?? Ważne że czy żona czy córka wypełnia swoje obowiązki z które ma płacone a nie siedzi na tylku. Dajcie spokoj każdy ma prawo pracować gdzie chce. Durny artykuł, wzbudzający jedynie kłótnie i zawiść wśród ludzi

 14. Seba

  Zaraz zacznie się kolejna nagonka na Mój Łask.
  Bo ruszyliście niewygodny temacik.
  Bo niech sobie dziewuszka pracuje, niech inne córki jeżdżą do Łodzi, Sieradz, niech ich dzieci widują mamy tylko wieczorami albo w soboty.
  Cała ta sprawa to nie problem prawny ale moralny. Co to za córka, co świadomie naraża ojca na niewygodne pytania i długotrwałe dyskusje. Żyć nie ma z czego? Przecież ma malutkie dzieci, niech się skupi na wychowaniu. Co to za matka co kilkumiesięczne dziecko oddaje do żłobka, żeby tylko opracować sobie. Co na waciki brakuje?

 15. Sołtys

  Panie prawnik Szkudlarek, na prawie jest etyka, czy może w pana czasach nie było?

 16. Natalia

  Z tego co pamiętam żona burmistrza pracowała w służbie zdrowia zanim burmistrz był burmistrzem. Strasznie nie lubię jak ludzie skaczą sobię do gardeł tylko dla tego że sami nie wiedzą czego od życia chcą. Zamiast zazdrości proponuję się kształcić i starać o te same posady.

 17. łaskowianin

  A ja uważam, że należy nagłaśniać każde działanie burmistrza, które kłóci się z tym jego butnym hasłem „prawy człowiek”. Należy przypominać obietnice , które złożył mieszkańcom, choć doskonale wiedział, że są nie do zrealizowania, że zaniedbał miasto, nagradza osoby sobie przychylne- doktor Krawczykowa i jej 25 tysięczna nagroda , że wykpił protesty rodziców uczniów a teraz przedszkolaków, że jedyne co potrafi to „łasić” się do kościelnych hierarchów, że nie ma pomysłu na miasto, że znacząco zwiększył zatrudnienie w urzędzie miejskim zatrudniając także rodziny radnych i znajomków, że obraża mieszkańców, którzy są innego zdania niż on. A teraz próbuje usprawiedliwiać zatrudnienie córki w gminnym żłobku, zwalając winę na kierownik placówki choć wie, że szukających pracy, wykształconych jest w mieście dużo. I tak dzień po dniu, miesiącu po miesiącu przyglądać się pracy i działaniom „prawego Szkudlarka”.

 18. mama kamila

  A ja mam pytanie z innej beczki.
  Pani sekretarka, z domu Szkudlarek, jest jedną z tych wojujących mam – anty szczepionkowców.
  Pytanie brzmi, czy jeśli oddała córkę do żłobka w którym pracuje rodzice pozostałych dzieci o tym wiedzą, że deklaruje nie szczepienie swoich dzieci?
  Czy ktoś to sprawdza, które dzieci są szczepione, które nie, czy jej drugie dziecko, starsze, jest wyszczepione?

 19. Antypis

  Burmistrz został wybrany w demokratycznych wyborach, taka była wola większości Łaskowian, jak by córka została niespodziewanie dyrektorką przedszkola to bym się przyłączył do zaskoczonych ale sekretarką? mam nadzieję, że ten jątrzący i plujący jadem pis zostanie odsunięty od władzy na szczeblu krajowym, nie pomogą rozpaczliwe kiełbasy plus, grunt im się pali pod stopami, chwilę chłodno pomyślcie jak zwiększył się poziom nienawiści w Polsce i w Łasku odkąd ta partia objęła władzę

 20. obywatel gorszego sortu

  A najbardziej pis jest obecny burmistrz. Dobrodziej co to nam kanalizacje założył, żłobek wybudował, kino z Pabianic do miasta ściągnął, dzięki niemu ŁDK tak świetnie działa, autobusy jeżdżą, a ludzie żyją dostatnio. On, On, On.
  Sadząc po wygłoszonej przez dyrektora Domu Kultury mowie, normalnie drugi Kaczyński z Łasku. Dalej wymieniać? Niepełnosprawni, niedołężni dla niego nie istnieją, żadnej oferty , bariery architektoniczne jak w prl-u. Kaczor ma tak samo.
  Kościół pasiony bez umiaru, ile by nie chcieli dostają na remonty i podobne- widzicie Kaczora , bo ja tak. Dzieci są dla niego najważniejsze, no właśnie widać że o swoje zadbał. Obietnice, że ho ho. Długo by , a przed nami cztery lata jeszcze. Jest szansa, że w tych działaniach Szkudlarek Kaczyńskiego przeskoczy

 21. Magda

  A co to dzieci burmistrza prezydenta to sam nie dzieci niewykształcone ,parszywe, ułomne ,chyba też mają prawo jak każdy obywatel pracować a nie kombinować najlepiej zrobić z niejch wyklętych ,Opamientajcie się ,bycie ludźmi

 22. Julek

  DO PANA SOŁTYS!!!
  Pan Szkudlarek nie jest prawnikiem, chociaż tak siebie nazywa.
  Skończył prawo administracyjne.
  Ktoś kto nie praktykuje w prawie od lat, nie powinien nazywać się prawnikiem. Po tylu latach prawo zawodu wygasza się.
  Panie łaskowianin SUPER KOMENTARZ. BRAWO !

 23. sylwia

  Ciekawe, a tak wywija paragrafami jakby przynajmniej latami sędzią był. Chociaż w sumie to jakby jest, osadza innych a sam u siebie wad nie widzi. Ale odwagi aby podać nazwiska to już nie ma.
  Jakbym była na miejscu tej córeczki to bym natychmiast zrezygnowała, a ze wstydu na ulicy z opuszczoną głowa chodziła. Ale na co ja liczę.

 24. Max

  Nie rozumiem tego jadu i nienawiści wylewającej się z komentarzy. Dobrze że jest chętna do pracy, niestety wbrew temu co niektórzy piszą w Łasku brakuje pracowników. Ludzie chcieliby brać pieniądze i nic nie robić, a gdy trzeba trochę popracować to się zwalniają.

 25. Mojżesz

  W Buczku jest podobnie. Przejrzyjcie sobie listę pracowników przedszkola, szkoły i urzędu.

 26. MAKS

  Chyba trochę przesadzacie to tylko praca w sekretariacie gminnego żłobka… miejcie miarę… I jak chcecie przywalić Burmistrzowi to skupcie się na nim a nie na jego córce… trochę przyzwoitości…

 27. Laskon

  Burmistrz wszystkie mieszkańców uwagi ma od dawna w wielkim poważaniu. Macie wlodarza, jakiego sobie wybraliscie: hipokryzja i igranie z etyka to jego mocna strona i całego łaskiego magistratu.

Wstaw komentarz