• Gabriel Szkudlarek potwierdza – jego córka otrzymała posadę w gminnym żłobku.

  Łask aż huczy od plotek. Wedle przekazanych informacji,córka burmistrza miała otrzymać posadę w sekretariacie Gminnego Żłobka.

  – Odprowadzam moje dziecko do żłobka i kolejny raz widziałem tam córkę burmistrza. Czy to zgodne z prawem, żeby członkowie rodziny otrzymywali zatrudnienie w placówkach podlegających pod krewnych? – pyta jeden z mieszkańców.

  Postanowiliśmy sprawdzić tę informację, o komentarz poprosiliśmy włodarza. Gabriel Szkudlarek potwierdza, że jego córka znalazła zatrudnienie w żłobku.

  Tak, moja córka jest zatrudniona w Żłobku Gminnym w Łasku. Została zatrudniona przez kierownika jednostki – Dyrektora Żłobka Gminnego w Łasku – mówi włodarz.

  Burmistrza zapytaliśmy, jaka jest jego opinia na temat zatrudniania krewnych na stanowiskach podlegających pod samorząd. Głównym pracodawcą jego krewnej  jest dyrektor żłobka. Instytucja podlega jednak pod łaski samorząd, którym kieruje Gabriel Szkudlarek.

  Urzędnik nie może kierować się opinią, a jedynie obowiązującym prawem. Pracownicy samorządowi zatrudnieni są na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych – dodaje.

  To nie pierwsza tego typu praktyka w łaskim samorządzie. Przypomnijmy, że kilka lat temu w przychodni zdrowia (również podlegająca pod urząd) zatrudnienie otrzymała żona burmistrza.

  foto: Gmina Łask

   

  Udostępnij