• Inicjatywa godna pochwały. Karolina Buss, Natalia Hajdukiewicz oraz Kaja Kowalska chcą edukować społeczeństwo, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

  Dziewczyny w ramach programu „Zwolnieni z teorii” organizują projekt społeczny pt. „Akcja-Reakcja”. O platformie Zwolnieni z Teorii, jak to w życiu bywa, dowiedziały się przez przypadek. Jedna z dziewczyn uczy się w III LO w Łodzi. W placówce pojawił się przedstawiciel platformy. Wytłumaczył, że każdy może stworzyć swój projekt społeczny. Strona każdemu projektowi przydziela także mentorów, którzy wspierają projekty i pomagają w rozwiązywaniu problemów z nimi związanych.
  Natalia Hajdukiewicz od razu powiadomiła swoje koleżanki. Tak rozpoczęła się przygoda z projektem.
  Wszystkie interesujemy się pierwszą pomocą przedmedyczną, przeszłyśmy kursy z tego zakresu oraz brałyśmy udział w zawodach na etapie wojewódzkim w tej dziedzinie, organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. Jak tylko dowiedziałyśmy się o platformie, od razu wiedziałyśmy na jaki temat zrobimy projekt społeczny. Zauważyłyśmy, że w społeczeństwie panuje pewna znieczulica i ludzie boją się i też nie wiedzą jak reagować w sytuacji zagrożenia. Chciałybyśmy chociaż w pewnym stopniu zwalczyć ten problem i pomóc ludziom przezwyciężyć strach – tłumaczą dziewczyny

  Za pomocą lekcji w szkołach, chcą uświadomić dzieciom oraz młodzieży, że pierwszej pomocy nie należy się bać.
  Podczas zajęć będziemy m.in. pokazywać jak należy zadzwonić po odpowiednie służby, jak układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Przede wszystkim chcemy uświadomić społeczeństwu, że nawet najmniejsza pomoc jest w stanie uratować komuś życie i nie należy się obawiać udzielania pomocy – dodają.

  Pierwsze warsztaty odbędą się 6 lutego w ZSO w Kolumnie.

   

  Udostępnij