• Zakończona została budowa żłobka. Nowoczesne wnętrze przyjmie blisko 70 dzieci. Radni już ustalili, ile rodzice zapłacą za pobyt malucha.

   

  Nowy żłobek cieszy oko. Jest nowoczesny i przestronny. W gminie Łask była to niezwykle potrzebna inwestycja.

  Mieszkanki chcą wracać do pracy zawodowej, a teraz mają ku temu odpowiednie warunki. Nowy żłobek powstał dzięki programowi „Maluch+”. Gmina na jego budowę otrzymała blisko 1,5 mln zł dotacji. Obiekt powstał w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola Publicznego nr 3 w Łasku.

  W trzech oddziałach znajdzie się miejsce dla 70 dzieci. Żłobek dysponuje salą zabaw z miejscem na leżakowanie, szatnią i pomieszczeniem sanitarnym. W trosce o najmłodszych pomyślano również o sali zajęć ruchowych i gabinecie logopedycznym. W budynku jest strefa administracyjna i aneks kuchenny. Warunki obiektu są zbliżone do domowych, co zapewni pociechom poczucie komfortu i zagwarantuje ich prawidłowy rozwój. Dobrze przygotowana i wyposażona baza obiektu oraz kompetentna kadra pracownicza pozwolą dzieciom zdobywać nowe umiejętności społeczne, a także doskonalić już wykształcone, takie jak praca w grupie czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami.

   

  Ruszyły już zapisy do żłobka. Od 10 do 17 stycznia w godzinach 7.30 – 15.30 składanie wniosków w Biurze Obsługi Interesanta, sala 100 (parter) w Urzędzie Miejskim w Łasku (ul. Warszawska 14). Weryfikacja wniosków przez zespół przeprowadzający pierwszą rekrutację do Żłobka Gminnego w Łasku odbędzie się 18-21 stycznia. Ogłoszenie wyników rekrutacji – wywieszenie list na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Łasku – do 22 stycznia. 

  Do 24 stycznia do godz. 15.30 potwierdzenie przez rodziców woli zapisu dziecka do Żłobka Gminnego w Łasku w wydziale Oświaty Kultury Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łasku, ul. Warszawska 14, pokój 56 (II piętro).

   

  Radni ustalili już stawki opłat za pobyt w żłobku. Przyjęto, że miesięczna opłata wyniesie 20% minimalnego wynagrodzenia brutto (zaokrąglając do pełnej kwoty). W 2019 roku wynosi ono 2250 zł brutto. Jeżeli do żłobka będzie chodzić rodzeństwo, to kwota za drugie i kolejne dziecko obniżona zostanie o 30%. Jeżeli dziecko przebywać będzie powyżej 10 godzin dziennie w żłobku, każda kolejna godzina ma kosztować 40 zł. Maksymalna kwota za wyżywienie malucha wynosić będzie 10 zł. Pełna odpłatność za uczęszczanie i wyżywienie to 600 zł.

  Udostępnij