Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| August 19, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Ruszyły zapisy do żłobka

Ruszyły zapisy do żłobka

Zakończona została budowa żłobka. Nowoczesne wnętrze przyjmie blisko 70 dzieci. Radni już ustalili, ile rodzice zapłacą za pobyt malucha.

 

Nowy żłobek cieszy oko. Jest nowoczesny i przestronny. W gminie Łask była to niezwykle potrzebna inwestycja.

Mieszkanki chcą wracać do pracy zawodowej, a teraz mają ku temu odpowiednie warunki. Nowy żłobek powstał dzięki programowi „Maluch+”. Gmina na jego budowę otrzymała blisko 1,5 mln zł dotacji. Obiekt powstał w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola Publicznego nr 3 w Łasku.

W trzech oddziałach znajdzie się miejsce dla 70 dzieci. Żłobek dysponuje salą zabaw z miejscem na leżakowanie, szatnią i pomieszczeniem sanitarnym. W trosce o najmłodszych pomyślano również o sali zajęć ruchowych i gabinecie logopedycznym. W budynku jest strefa administracyjna i aneks kuchenny. Warunki obiektu są zbliżone do domowych, co zapewni pociechom poczucie komfortu i zagwarantuje ich prawidłowy rozwój. Dobrze przygotowana i wyposażona baza obiektu oraz kompetentna kadra pracownicza pozwolą dzieciom zdobywać nowe umiejętności społeczne, a także doskonalić już wykształcone, takie jak praca w grupie czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami.

 

Ruszyły już zapisy do żłobka. Od 10 do 17 stycznia w godzinach 7.30 – 15.30 składanie wniosków w Biurze Obsługi Interesanta, sala 100 (parter) w Urzędzie Miejskim w Łasku (ul. Warszawska 14). Weryfikacja wniosków przez zespół przeprowadzający pierwszą rekrutację do Żłobka Gminnego w Łasku odbędzie się 18-21 stycznia. Ogłoszenie wyników rekrutacji – wywieszenie list na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Łasku – do 22 stycznia. 

Do 24 stycznia do godz. 15.30 potwierdzenie przez rodziców woli zapisu dziecka do Żłobka Gminnego w Łasku w wydziale Oświaty Kultury Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łasku, ul. Warszawska 14, pokój 56 (II piętro).

 

Radni ustalili już stawki opłat za pobyt w żłobku. Przyjęto, że miesięczna opłata wyniesie 20% minimalnego wynagrodzenia brutto (zaokrąglając do pełnej kwoty). W 2019 roku wynosi ono 2250 zł brutto. Jeżeli do żłobka będzie chodzić rodzeństwo, to kwota za drugie i kolejne dziecko obniżona zostanie o 30%. Jeżeli dziecko przebywać będzie powyżej 10 godzin dziennie w żłobku, każda kolejna godzina ma kosztować 40 zł. Maksymalna kwota za wyżywienie malucha wynosić będzie 10 zł. Pełna odpłatność za uczęszczanie i wyżywienie to 600 zł.

Wstaw komentarz