• To już trzecia edycja charytatywnej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Celem jest podarowanie pięćdziesięciu paczek z prezentami dla rodzin wielodzietnych oraz wychowanków domu dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

   

  Akcja organizowana jest przez „Pomaganie jest fajne”, którego ambasadorką jest Monika Ślubowska-Pronin. Finał akcji zaplanowany jest na 16 grudnia w Łaskim Domu Kultury. Nie zabraknie św. Mikołaja, słodkiego poczęstunku oraz atrakcji dla maluchów. Odbędą się warsztaty, podczas których dzieciaki wspólnie będą tworzyć dekoracje choinkowe.

   

  Zanim jednak dojdzie do finału potrzebna jest pomoc w zbiórce prezentów. Organizatorzy szukają darczyńców, którzy wspomogą event charytatywny. W paczkach mają znaleźć się m.in. małe soczki, duże soki, chrupki kukurydziane, pomarańcze, jabłka i mandarynki, cukierki, ciastka, skarpety świąteczne, torby prezentowe, czekolady mleczne, sucha żywność, środki czystości, zabawki nowe i używane (w dobrym stanie) oraz odzież nowa i używana (w dobrym stanie). Paczkami zostanie obdarowanych aż 60 dzieci.

  Osoby, które chcą pomóc, mogą zgłaszać się do Moniki Pronin (poprzez Facebooka lub za pośrednictwem naszej redakcji) lub zgłosić się do Łaskiego Domu Kultury, gdzie udzielone zostaną wszelkie informacje.

   

  Do organizatorów już trafiają pierwsze listy od dzieci. Niektóre z nich są niezwykle poruszające. Tak jak ten od dziewięcioletniej Natalki: „W tym roku byłam grzeczna i bardzo kocham swoich rodziców, dlatego proszę Cię o węgiel, aby było im ciepło. Proszę również o coś słodkiego dla mnie i mojej siostry. Proszę przyjdź w tym roku do nas”.

  Zazwyczaj dzieci proszą o zabawki i słodycze. Pomóżmy odmienić ich święta i wywołać radość na ich twarzach.

  Udostępnij