Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 9, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Blisko 7 milionów złotych na przedszkole w Sędziejowicach -

Blisko 7 milionów złotych na przedszkole w Sędziejowicach

To historyczny moment dla gminy Sędziejowice. Samorząd otrzymał blisko 7 mln zł na wybudowanie nowoczesnego przedszkola. Radości nie kryją również rodzice.

 

Zaledwie we wrześniu zachwycaliśmy się nowoczesnym przedszkolem w gminie Widawa. Placówka ma ok. 1000 m kw. powierzchni użytkowej i jest w stanie pomieścić 125 dzieci. Jest nowoczesne, energooszczędne, z zamontowanymi pompami ciepła, instalacją solarną z automatyką oraz panelami fotowoltaicznymi. Dzieci mają do dyspozycji pięć pięknych, obszernych i dobrze nasłonecznionych sal dydaktycznych z łazienkami, o powierzchni 87 metrów kwadratowych każda, oraz salę wielofunkcyjną przeznaczoną na przedstawienia, spotkania lub zajęcia ruchowe. W zachodniej części budynku znajdują się: pokój nauczycielski, pokój logopedy, a także sale do zajęć ogólnorozwojowych. W przedszkolu funkcjonuje dobrze wyposażona kuchnia wraz z zapleczem technicznym.

 

Tym razem dobre wieści płyną z gminy Sędziejowice. Zarząd województwa łódzkiego rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie unijne. Gmina Sędziejowice dobrze napisała wniosek, spełniając wszystkie wymagania formalne i otrzymała ponad 6,8 mln dotacji. To najwyższe dofinansowanie w dziejach gminy. Urząd szacuje, że wartość budowy przekroczy ponad 12 mln zł. Przedszkole powstanie w Sędziejowicach obok istniejącego. W optymistycznej wersji, którą podtrzymuje samorząd, placówka miałaby być zbudowana w przeciągu dwóch lat. Ponadto musi zabezpieczyć w budżecie wkład własny opiewający na ponad 5 mln zł.

Oczywiście nie kryjemy radości, że otrzymaliśmy tak duże dofinansowanie. Będziemy szukać również innych źródeł finansowania tej inwestycji. Jeżeli mimo wszystko nie uda się pozyskać innych dotacji, to budowa przedszkola nie zostanie zagrożona. Musimy się jednak zastanowić, czy realizować to zadanie szybko i odstawić na bok inne inwestycje, czy może rozciągnąć w czasie budowę przedszkola, nie rezygnując przy tym z innych zadań – tłumaczy Dariusz Cieślak, przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice oraz wójt elekt.

Młody samorządowiec został więc rzucony na głęboką wodę. Jeszcze nie rozpoczął swojej kadencji, a już musi zmierzyć się z tym trudnym zadaniem. To jego pierwszy najważniejszy test.

Radości z tej inwestycji nie kryją rodzice najmniejszych mieszkańców gminy Sędziejowice.

Sędziejowice zasługują na nowoczesne przedszkole. Dotychczasowe nie spełnia swojej roli. Jest małe, ciasne i przestarzałe. Dobrze, że ma wspaniałą kadrę pedagogiczną. Niedawno zazdrościliśmy Widawie takiego przedszkola, a okazuje się, że niedługo możemy mieć jeszcze lepsze. Życzę powodzenia nowemu wójtowi, bo każdy liczy na tę inwestycję – mówi jedna z mam.

Wstaw komentarz