• Nie doszła do skutku debata z udziałem łaskich mediów.  Z niewyjaśnionych przyczyn jedna z redakcji wycofała się z tego pomysłu.  Inicjatywę przejął komitet burmistrza, który  organizuje debatę.

  Pierwotnie pomysł był taki,  by 18 października wszystkie łaskie media zorganizowały debatę. Ta miałaby składać się z pytań od czytelników, wzajemnych pytań kandydatów oraz mowy końcowej. Taki schemat przedstawiono kandydatom po zebraniu ws. przychodni w Kolumnie. Niestety, doszło do przykrego incydentu. Gabriel Szkudlarek, burmistrz Łasku, powiedział naszej dziennikarce, że gdyby to Mój Łask zapraszał go na debatę  odmówiłby. Natomiast zaproszenie innej z redakcji chętnie przyjmie. Nie wiedział jednak, że mieliśmy być współorganizatorami debaty. Mimo wszystko przyjął wyzwanie. Kandydaci  zgodzili się na warunki.

  Po publikacji najnowszego numeru MŁ, otrzymaliśmy telefon z jednej z redakcji. Usłyszeliśmy, że wycofuje się z debaty.  Temat się rozmył.

  Okazuje się, że w rolę organizatora debaty wcielił się komitet burmistrza Łasku.  Udział w niej weźmie Piotr Wołosz oraz  Gabriel Szkudlarek.

  Nie pojawi się Sylwester Florczak. W poniedziałek od jego sztabu wyborczego uzyskaliśmy taką informację: „Sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej reprezentujący kandydata w wyborach na burmistrza Łasku Sylwestra Florczaka uprzejmie dziękuje za zaproszenie do wzięcia udziału w debacie organizowanej przez KWW Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe.
  Ponieważ jednak wcześniej Sylwester Florczak uczestniczył , wraz z pozostałymi kandydatami , w debacie organizowanej przez 8TVR uważamy, że powielanie takiej formuły nie wniesie niczego nowego .
  Pozostały, do dnia wyborów, czas nasz kandydat zamierza w całości poświęcić na bezpośrednie spotkania z wyborcami.

  Z udziału w debacie wycofał się Leszek Tadych. Na stronie jego komitetu można przeczytać: KWW Wspólny Łask Leszek Tadych wraz z kandydatem na burmistrza Leszkiem Tadychem oświadcza iż rezygnuje z udziału wzięcia w debacie mającej się odbyć w dniu 17 października 2018 roku w Łaskim Domu Kultury. Powyższą decyzję motywujemy faktem iż debata ta jest zorganizowana tylko przez KWW Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe Łask bez porozumienia z innymi komitetami.

  Natomiast po Grzegorzu Rosiaku wszystkiego można się spodziewać, ponieważ podczas pierwszej debaty nie przyszedł na pierwszą część.

   

   

  Udostępnij