Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| May 22, 2019

Scroll to top

Top

2 komentarze

Komitet burmistrza organizuje debatę … dla kandydatów na burmistrza

Komitet burmistrza organizuje debatę … dla kandydatów na burmistrza

Nie doszła do skutku debata z udziałem łaskich mediów.  Z niewyjaśnionych przyczyn jedna z redakcji wycofała się z tego pomysłu.  Inicjatywę przejął komitet burmistrza, który  organizuje debatę.

Pierwotnie pomysł był taki,  by 18 października wszystkie łaskie media zorganizowały debatę. Ta miałaby składać się z pytań od czytelników, wzajemnych pytań kandydatów oraz mowy końcowej. Taki schemat przedstawiono kandydatom po zebraniu ws. przychodni w Kolumnie. Niestety, doszło do przykrego incydentu. Gabriel Szkudlarek, burmistrz Łasku, powiedział naszej dziennikarce, że gdyby to Mój Łask zapraszał go na debatę  odmówiłby. Natomiast zaproszenie innej z redakcji chętnie przyjmie. Nie wiedział jednak, że mieliśmy być współorganizatorami debaty. Mimo wszystko przyjął wyzwanie. Kandydaci  zgodzili się na warunki.

Po publikacji najnowszego numeru MŁ, otrzymaliśmy telefon z jednej z redakcji. Usłyszeliśmy, że wycofuje się z debaty.  Temat się rozmył.

Okazuje się, że w rolę organizatora debaty wcielił się komitet burmistrza Łasku.  Udział w niej weźmie Piotr Wołosz oraz  Gabriel Szkudlarek.

Nie pojawi się Sylwester Florczak. W poniedziałek od jego sztabu wyborczego uzyskaliśmy taką informację: „Sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej reprezentujący kandydata w wyborach na burmistrza Łasku Sylwestra Florczaka uprzejmie dziękuje za zaproszenie do wzięcia udziału w debacie organizowanej przez KWW Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe.
Ponieważ jednak wcześniej Sylwester Florczak uczestniczył , wraz z pozostałymi kandydatami , w debacie organizowanej przez 8TVR uważamy, że powielanie takiej formuły nie wniesie niczego nowego .
Pozostały, do dnia wyborów, czas nasz kandydat zamierza w całości poświęcić na bezpośrednie spotkania z wyborcami.

Z udziału w debacie wycofał się Leszek Tadych. Na stronie jego komitetu można przeczytać: KWW Wspólny Łask Leszek Tadych wraz z kandydatem na burmistrza Leszkiem Tadychem oświadcza iż rezygnuje z udziału wzięcia w debacie mającej się odbyć w dniu 17 października 2018 roku w Łaskim Domu Kultury. Powyższą decyzję motywujemy faktem iż debata ta jest zorganizowana tylko przez KWW Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe Łask bez porozumienia z innymi komitetami.

Natomiast po Grzegorzu Rosiaku wszystkiego można się spodziewać, ponieważ podczas pierwszej debaty nie przyszedł na pierwszą część.

 

 

Komentarze:

 1. Karol

  Dokładnie tak, Pani Redaktor. Pogarda dla jedynej papierowej gazety ukazującej się od , bodaj, 8 lat jest znana. Opisujecie, co prawda jedynie to, co sami zaobserwowaliście albo co zasygnalizowali Wam mieszkańcy, niestety uważani jesteście za manipulatorów i kłamców. Nikt, co ciekawe ani tej manipulacji, ani kłamstwa udowodnić nie umie, ale informacja podawana jest nawet na stronie urzędu i lojalnego wobec burmistrza laskonline.
  Prawy człowiek widać woli zamiatanie brudów pod chodniki niż ich opisywanie w gazecie.
  A debata której nie uzgadniają z sobą sztaby wyborcze, to żadna debata.

 2. Ralfi

  Cały Urząd od poniedziałku postawiony na nogi. Statystyki, dokumenty dla szefa trzeba szykować. Pan Szkudlarek będzie sam sobie sędzia na tej debacie. Żal, rozczarowanie że nie może tego poprowadzić waszą redakcja

Wstaw komentarz