Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 28, 2021

Scroll to top

Top

15 komentarzy

Wójt ma kontrkandydata -

Wójt ma kontrkandydata

W gminie Buczek bój o fotel wójta stoczy dwóch kandydatów. O reelekcję walczyć będzie Bronisław Węglewski (59 lat) z KWW OSP „Wspólna Sprawa” oraz 61-letni Grzegorz Wawrzkowicz z komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

 

Bronisław Węglewski walczy o następną kadencję, ponieważ chce dokończyć to, co rozpoczął. Mowa tutaj o inwestycjach.

– Każdy widzi, jak rozwija się gmina Buczek. Mam jeszcze kilka pomysłów, które chciałbym wprowadzić oraz dokończyć zaczęte inwestycje. Wszyscy, co mnie znają, wiedzą, że pracuję całą kadencję, a nie tylko w ostatnim roku. Stawiam na zrównoważony rozwój gminy. Mogę pochwalić się nowoczesną halą sportową, rozbudowanym ośrodkiem zdrowia, fotowoltaiką, a także równymi drogami – mówi kandydat.

Tym razem popularny „Bronek” ma kontrkandydata. Jest nim 61-letni Grzegorz Wawrzkowicz z Luciejowa (na zdjęciu), gdzie prowadzi gospodarstwo rolne. Pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Został zarekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz przedstawiony na konwencji wyborczej tej partii.

– Startuję pod hasłem „Razem możemy zdziałać więcej”. Nie chcemy, żeby nikt nie pozostał sam. Rozwiążemy problemy każdego mieszkańca. Będziemy myśleć o wszystkich mieszkańcach. Dla dzieci zbudujemy place zabaw, dla młodzieży obiekty małej infrastruktury. Pomyślimy o miejscach pracy. Chcę wprowadzić ulgi dla inwestorów. W najbliższej perspektywie chcemy, żeby w gminie Buczek powstał dom seniora – rozpoczął kandydat.

Wawrzkowicz mówił również o poprawieniu jakości dróg i bezpieczeństwa na nich, czyli poszerzeniu, wytyczeniu chodników i ścieżek rowerowych oraz wybudowaniu ronda w centrum Buczku. Wspomniał także o kompleksowej gazyfikacji gminy, poprawieniu melioracji oraz rozszerzeniu usług zdrowotnych oraz doposażeniu strażnic.

 

Bronisław Węglewski do Rady Gminy chce wprowadzić 15 kandydatów. Kontrkandydatowi udało się zapełnić 11 na 15 okręgów.

Komentarze:

 1. Jerzy Typong

  Pytałem się różnych osób, czy znają pana Wawrzkowicza jako człowieka czy sąsiada? Nie znalazłem żadnej osoby. Nie działa przy luciejowskim OSP, przez całe 12 lat (w 2006 roku również był kontrkandydatem wójta w wyborach) nigdzie nie było go widać.

  Najśmieszniejszy jest jednak ten program. Mamy tu utarte frazesy, puste ogólniki oraz pomysły które wójt wraz z radą i urzędem gminy już realizują. Jedyna obietnica która nie wchodzi w powyższe szufladki to rondo w Buczku. Tutaj też nie mamy podanej konkretnej lokalizacji, ale pewnie chodzi o skrzyżowanie Głównej, Szkolnej i Prostej. Nie widzę większego sensu- ruch nie jest tam potężny, wypadku w tym miejscu nie było już bardzo dawno, więc nie widzę większej potrzeby.

  Słaby jest ten PiS w naszej okolicy…

  • Józef

   Panie Jerzy co jest w realizacji pana Węglewskiego? Pytam się co? Pan Węglewski nigdy nie zapewnił by mieszkańcom gminy Buczek Domu Seniora, ani ronda, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul. Głównej, Prostej, Szkolnej i Topolowej to może należało by spytać tych ludzi, którzy zostali tam poszkodowani?, a ile osób może jeszcze ucierpieć? Ta sama sprawa jeśli chodzi o melioracje dlaczego w wielu miejscach wiosną nie da się wjechać w pole? dlaczego o tym wcześniej też nikt nie pomyślał? widzę że pan Wawrzkowicz jest człowiekiem inteligentnym i wykształconym i może wnieść do naszej gminy wiele dobrego.

 2. Magda

  To co opowiadał na konwencji PiS ,kandydat na wójta gm Buczek wawszkowicz ,to wstyd powtarzać ,to jest anty kandydat ,to cieżko mowić o tym człowieku dobrze ,on powinien wycofać się i nie psuć PiS-u

 3. Wojtek

  Co w tym dziwnego? Wybory są dla każdego i każdy może utworzyć sobie komitet i zebrać podpisy.

 4. Marecki

  Żaden z pisu nie ma szans z panem Węgleskim , Kibicuje Bronkowi !

 5. Wiktor

  Nareszcie jest kontrkandydat, którego program może doprowadzić do zjednoczenia w gminie i wprowadzić sprawiedliwą realizację inwestycji w gminie wg. decyzji mieszkańców a nie „chorych „ambicji kliki

 6. DOROTA

  Jak dla mnie pan Węglewski swój czas już wykorzystał jest wójtem 16 lat i zrobił to co zrobił, jak na tyle lat to szału nie ma. Nowa osoba w gminie to nowe pomysły i nowa siła do działania. Program wyborczy pana Wawrzkowicza jest niesamowicie imponujący, do tego zatwierdzony przez rząd PiS w Warszawie jak sama ulotka wskazuje. Ode mnie i całej mojej rodziny pan Wawrzkowicz ma zielone światło.

  • Jerzy Typong

   „Program wyborczy […] zatwierdzony przez rząd PiS w Warszawie […]”

   To już wolę by wójtem gminy Buczek został Szkudlarek, już lepiej by zdiagnozował potrzeby gminy, niż kandydat, który swój program musi konsultować z „Warszawą”. Bo „Warszawa” wie co należy zrobić w takiej Malenii, Łasku czy innej Przyrownicy.

 7. Andrzej

  Obecny wójt miał aż szesnaście lat na realizacje swoich postulatów i pomysłów na rozwój gminy. Po objęciu władzy w 2002r. wszyscy byli mile zaskoczeni dobrymi zmianami, gmina się rozwijała, jednak cztery kadencje to bardzo dużo, nikt nie ma nieskończonej liczby pomysłów. Po upływie tych wszystkich lat można zaobserwować stopniowy spadek zaangażowania w prace nad rozwojem gminy na rzecz innych działalności nie związanych z pełnioną funkcją, ale jest to normalny objaw, każdy ma prawo się wypalić, szesnaście lat to bardzo dużo.

  Potrzebne są nowe pomysły i zaangażowanie w pełnione obowiązki. Nie bez znaczenia jest rekomendacja opcji rządzącej, która gwarantuje efektywność pozyskiwania środków na inwestycje gwarantujące rozwój gminy.

 8. Magda

  Andrzej jak Weglewski się wypalił ,to jego konkandydat jeszcze się nie rozpalił. Czytając te rożne wpisy to aż chce się powiedzieć ,my takiego niby wypalonego weglewskiego weźmiemy z zamkniętymi oczami do Sedziejowic ale marzenia spełniły sie w buczku

  • Andrzej

   Droga Pani Magdo, widzę, że nie jest Pani mieszkanką gminy Buczek, więc nie ma Pani pojęcia o wszystkich sprawach i problemach dotyczących osób tutaj mieszkających, próbujących załatwiać sprawy urzędowe, składających wydawałoby się błahe wnioski, czy próbujących rozwijać swoje gospodarstwa rolne. Szereg spraw jest utrudniana, czy wręcz blokowana przez obecnego wójta, który często na pierwszym miejscu stawia swoje prywatne interesy. W odpowiedzi na Pani słowa muszę dodać, że chętnie oddamy obecnego wójta, bo tutaj w przeciwieństwie do Pani mamy otwarte oczy. My nie potrzebujemy poklepywania po plecach i głupich uśmiechów, a osoby otwartej na problemy mieszkańców, która wie jak pozyskać i jak lokować pozyskane środki, tak, aby rozwijała się gmina, a nie jej majątek.

   Mieszkam tutaj od urodzenia, mam rodzinę, jestem związany z tym miejscem i chcę aby ludzie byli dumni mówiąc skąd pochodzą, więc moim oczywistym wyborem jest Pan Grzegorz Wawrzkowicz.

   • Jerzy Typong

    Też jestem mieszkańcem gminy od urodzenia i akurat nie zauważam tego wypalenia. Cały czas pojawiają się nowe pomysły, jedyny zarzut jaki mógłbym wystosować do pana Bronisława, to „przemilczenie” inwestycji, które z jakichś powodów nie doszły do skutku (ośrodek rekreacyjny na stawach w Buczku, budowa przez prywatnego inwestora ośrodka rehabilitacji osób po wypadkach, centrum logistyczne w Gucinie).

    Jeśli komuś wydaje się, że ostatnia kadencja to „wypalenie” polecam odpalić program Google Earth. Tam jest opcja przeglądania starszych zdjęć satelitarnych od Google’a. Między 2014, a 2017 (rok ostatnich zdjęć) można dostrzec sporo różnic.

    Być może przy obecnej władzy lepszy byłby ktoś z ich obozu, ale pan Wawrzkowicz w żaden sposób nie jest w stanie zagwarantować inwestycji z funduszy centralnych. Powiem więcej, nie przestawił żadnych dowodów na swoją „obrotność” w takich kwestiach. Okazałoby się, że „koledzy” z partii są w stanie go ubiec w wyścigu o mamonę.

 9. DOROTA

  Panie Jerzy chyba zle się zrozumieliśmy, bo z tego co mi wiadomo to pisząc program wyborczy pan Wawrzkowicz musiał wiedzieć czy na wszystkie swoje postulaty otrzyma dofinansowanie i odpowiedz była pozytywna, i ot tyle Warszawa miała z tym wspólnego.

 10. DOROTA

  Moi mili Państwo co będziemy strzępić sobie języki, wyborcy maja już swoich faworytów, w poniedziałek wszystko będzie jasne.

 11. Kandydatka

  No i co Bronek przejechał waszego walcem z najlepszym wynikiem w Polsce wójtów

Wstaw komentarz