• W gminie Buczek bój o fotel wójta stoczy dwóch kandydatów. O reelekcję walczyć będzie Bronisław Węglewski (59 lat) z KWW OSP „Wspólna Sprawa” oraz 61-letni Grzegorz Wawrzkowicz z komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

   

  Bronisław Węglewski walczy o następną kadencję, ponieważ chce dokończyć to, co rozpoczął. Mowa tutaj o inwestycjach.

  – Każdy widzi, jak rozwija się gmina Buczek. Mam jeszcze kilka pomysłów, które chciałbym wprowadzić oraz dokończyć zaczęte inwestycje. Wszyscy, co mnie znają, wiedzą, że pracuję całą kadencję, a nie tylko w ostatnim roku. Stawiam na zrównoważony rozwój gminy. Mogę pochwalić się nowoczesną halą sportową, rozbudowanym ośrodkiem zdrowia, fotowoltaiką, a także równymi drogami – mówi kandydat.

  Tym razem popularny „Bronek” ma kontrkandydata. Jest nim 61-letni Grzegorz Wawrzkowicz z Luciejowa (na zdjęciu), gdzie prowadzi gospodarstwo rolne. Pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Został zarekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz przedstawiony na konwencji wyborczej tej partii.

  – Startuję pod hasłem „Razem możemy zdziałać więcej”. Nie chcemy, żeby nikt nie pozostał sam. Rozwiążemy problemy każdego mieszkańca. Będziemy myśleć o wszystkich mieszkańcach. Dla dzieci zbudujemy place zabaw, dla młodzieży obiekty małej infrastruktury. Pomyślimy o miejscach pracy. Chcę wprowadzić ulgi dla inwestorów. W najbliższej perspektywie chcemy, żeby w gminie Buczek powstał dom seniora – rozpoczął kandydat.

  Wawrzkowicz mówił również o poprawieniu jakości dróg i bezpieczeństwa na nich, czyli poszerzeniu, wytyczeniu chodników i ścieżek rowerowych oraz wybudowaniu ronda w centrum Buczku. Wspomniał także o kompleksowej gazyfikacji gminy, poprawieniu melioracji oraz rozszerzeniu usług zdrowotnych oraz doposażeniu strażnic.

   

  Bronisław Węglewski do Rady Gminy chce wprowadzić 15 kandydatów. Kontrkandydatowi udało się zapełnić 11 na 15 okręgów.

  Udostępnij