Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| May 22, 2019

Scroll to top

Top

No Comments

Zaproszenie na bal

Zaproszenie na bal

To już tradycja w gminie Widawa. Co roku organizowany jest bal charytatywny, który dochód pomaga w leczeniu niepełnosprawnych osób z terenu gminy. W tym roku zbieramy pieniądze dla osiemnastoletniego Jakuba.

 

Wójt gminy Widawa ma wielki zaszczyt zaprosić osoby o wielkim sercu na IV Bal Charytatywny, który odbędzie się 24 listopada w Villi Paradise w Widawie. Uczestnicy balu w wyjątkowej atmosferze będą mogli wesprzeć rodzinę Sławomira Urbańskiego ze Zborowa. Pan Sławomir na co dzień prowadzi indywidualne gospodarstwo rolne oraz jest wspaniałym ojcem Jakuba (18 lat) i Piotra (15 lat). Syn Jakub od urodzenia jest niepełnosprawny, w codziennym funkcjonowaniu wymaga opieki rodziny oraz wsparcia społecznego. Na co dzień syn Jakub uczęszcza do Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łasku, w której korzysta z zajęć terapeutycznych, rehabilitacyjnych, przysposabiających i wspomagających  życie codzienne oraz relacje społeczne. Młodszy syn Piotr od września 2018 roku uczęszcza do I klasy technikum informatycznego w Łasku.

Osiem lat temu życie rodziny zmieniło się całkowicie po traumatycznym wydarzeniu. W sierpniu 2010 roku żona Sławomira, ukochana matka Jakuba i Piotra, w wyniku nagłej choroby odeszła z tego świata, pozostawiając po sobie ogromną pustkę, ból i nieopisaną tęsknotę wśród najbliższych członków rodziny. Mimo wielkiej tragedii pan Sławomir w sposób wyjątkowy stawił czoła i przy pomocy najbliższych samotnie wychowuje dwóch synów.

Nieocenioną pomoc w życiu codziennym udziela rodzinie Sławomira Urbańskiego babcia chłopców Krystyna Urbańska, która miłością i codziennym ciepłem w stosunku do wnuków stara się wypełnić pustkę do zmarłej synowej. Mimo iż problemy i troski często występują w rodzinie pana Sławomira, to każdego dnia członkowie rodziny otaczają się wzajemnym wsparciem, miłością i szacunkiem. Skromność, pokora, pracowitość to cechy, które w życiu codziennym i w ocenie społeczności lokalnej pozwoliły na postrzeganie Sławomira Urbańskiego jako wyjątkowego ojca zasługującego na wsparcie ze strony osób dobrej woli. 

Okazana pomoc przez Państwa będzie przeznaczona na remont pokoi dla synów, pokrycie kosztów podłączenia wody bieżącej do wodociągu gminnego oraz zaspokojenie potrzeb rodziny, które przekraczają obecnie ich możliwości finansowe. Pozwoli to na lepsze funkcjonowanie rodziny, wpłynie na poprawę warunków bytowych i rozwój niepełnosprawnego syna Jakuba.

 

Zapisy na bal będą przyjmowane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie lub pod numerem telefonu (43) 672-11-61 do 31 października. Osoba do kontaktu Agnieszka Leopolska. Koszt balu wynosi 320 zł od pary, 160 zł od osoby.

Uczestnikom balu oferujemy dobrą zabawę przy zespole Medium, licytacje przedmiotów oraz liczne niespodzianki.

Organizatorzy

Wstaw komentarz