•  

  31-letni Wiktor Zientala będzie walczył o fotel wójta gminy Wodzierady z Renatą Szafrańską.

   

  Kobieta stara się o reelekcję i startuje z KWW Mieszkańcy Gminy Wodzierady. Co ciekawe, na 15 okręgów wyborczych, udało jej się znaleźć kandydatów na 10 radnych. Wiktor Zientala, który ma poparcie PiS-u, zapełnił 12 okręgów wyborczych. Jego kandydatura została przedstawiona na konwencji prawicy.

  – Gmina Wodzierady ma dużo problemów. Nasze dwie szkoły nie mają sal gimnastycznych, wystarczającej liczby pracowni. Musimy włożyć dużo wysiłku, by wyglądało to jak w innych gminach – rozpoczął kandydat.

  Dodał, że kolejnym problemem są drogi, które są nieutwardzone lub dziurawe.

  – Jesienią mieszkańcy muszą zmagać się z błotem, a latem z niewyobrażalnym kurzem. Nikt nie może otworzyć okien, wywiesić prania, wywietrzyć. Nie ma o tym mowy, ponieważ jest olbrzymi kurz. Inne gminy marzą o chodnikach i ścieżkach rowerowych, my chcemy asfaltu. Wiem, że nie będzie łatwo, ale dzięki dotacjom rządowym damy radę – dodał.

  Chciałby rozbudować ośrodek zdrowia oraz system wodociągowy. Uważa, że gmina jest zaniedbana i należy ją chociaż zrównać z pozostałymi samorządami, które są lepiej rozwinięte.

  Zapowiada się więc ciekawa wyborcza walka.

  Udostępnij