• Gabriel Szkudlarek jednak zmienił decyzję i w tym roku zorganizowane zostaną gminne dożynki. 30 września będziemy bawić się w Teodorach.

   

  Mówi się, że kobieta zmienną jest. To zdanie doskonale jednak pasuje do Gabriela Szkudlarka. Pod koniec lipca poinformowaliśmy, że w tym roku nie będą organizowane gminne dożynki. Taką zaskakującą informację burmistrz przedstawił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zrobił to dopiero po dociekliwych pytaniach radnych.

  – W tym roku nie planujemy organizacji dożynek, ponieważ mieliśmy wyjątkowo dużo imprez. W tym roku doszły udane Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tego tytułu również ponieśliśmy koszty. Kiedyś był większy trend do organizacji dożynek. Dzisiaj nawet nie można sprzedać kieliszka nalewki czy kawałka ciasta bez kasy fiskalnej, bo zaraz skarbówka się dopomina – mówił Gabriel Szkudlarek.

  Burmistrz twierdził również, że nie zgłosiło się wielu chętnych do organizacji tej imprezy.

  – Należy pamiętać, że do niedawna w gminie Łask była jedna impreza, czyli Jarmark Łaski. Na długie lata zawieszono dożynki. Później doszedł Festiwal Róż. W tym roku mieliśmy szóstą edycję. Impreza bardzo udana, ale również potrzebna. Nie ma w Polsce drugiej takiej ukwieconej ziemi jak nasza łaska. Należy to promować. To ciężka i potrzebna praca hodowców, producentów i osób pracujących przy różach. Im się to należy. Oni wyszli z taką propozycją do władz i powstało nawet stowarzyszenie Miłośników Łaskiej Róży. Skoro w tym roku odbyły się aż trzy imprezy, a nie ma trendu na dożynki, podjąłem więc męską decyzję, że rezygnujemy. A kto będzie w przyszłym roku, niech decyduje, czy wrócić do dożynek – tłumaczył.

   

  Włodarz długo nie wytrwał w swoim postanowieniu, ponieważ na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego możemy zobaczyć… zaproszenie na dożynki. Impreza odbędzie się 9 września w Teodorach. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w kościele parafialnym. O godz. 13.00 korowód dożynkowy ruszy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Teodorach. O 13.15 rozpoczną się uroczystości wieńcowe, tj. oficjalne otwarcie, wręczenie gospodarzom dożynek chleba upieczonego z tegorocznych plonów, przemówienia okolicznościowe, wręczenie koszy dożynkowych i wyłonienie tego najładniejszego. O godz. 15.00 przewidziane są występy artystyczne uczniów z miejscowej szkoły, zespołu wokalnego Koła Kobiet Wiejskich w Orchowie oraz podopiecznych Łaskiego Domu Kultury. O 17.30 koncert zespołu muzycznego, a o 18.30 zabawa taneczna z DJ. Zakończenie imprezy o 21.00.

   

  Dlaczego burmistrz postanowił zmienić zdanie?

  – Tuż po sesji zgłosił się do mnie radny z tej miejscowości i powiedział, że są chętni do zorganizowania dożynek. Nie protestowałem – odpowiedział.

  Udostępnij