• Policjanci z Łasku ,pod nadzorem prokuratury ,wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło w miejscowości Sięganów na odcinku drogi wojewódzkiej nr 481. Mundurowi kolejny raz przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

    Do zdarzenia doszło 10 września 2018 roku około godziny 21.00 na drodze wojewódzkiej nr 481 miejscowości Sięganów. 27-letnia kierująca samochodem marki BMW potrąciła 68-letniego mieszkańca gminy Łask. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy przechodził przez jezdnię bez wymaganych elementów odblaskowych. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają teraz dokładne przyczyny wypadku. Kierująca bmw była trzeźwa.

    Policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

    Zachęcamy do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszych na drodze w każdych warunkach. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien on pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno.


     

    Udostępnij