• Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługują na wyróżnienie. Tym razem takim zachowaniem wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu łaskiego, którzy nie wahali się powiadomić policji o nietrzeźwych kierujących.

   

  Pierwsze zdarzenie miało miejsce 29 sierpnia około godziny 21.10 w Kwiatkowicach w gminie Wodzierady. Mieszkaniec gminy zauważył kierującą peugeotem, której jazda mogła wskazywać na to, że jest pod wpływem alkoholu. Kiedy kobieta podjechała pod pobliski sklep, mężczyzna podszedł do niej, pytając, czy wszystko w porządku. Wtedy poczuł od 51-letniej mieszkanki gminy Wodzierady alkohol i powiadomił policję. Czekając na przyjazd patrolu, nie pozwolił kobiecie wsiąść do samochodu. Ta kilkakrotnie podejmowała próbę dostania się do pojazdu, jednak stanowcza postawa świadka uniemożliwiła jej ucieczkę. Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi, kobieta została poddana badaniu na trzeźwość. Okazało się, że ma we krwi ponad 3 promile alkoholu. 51-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

   

  Do kolejnego zdarzenia doszło 30 sierpnia o godzinie 15.10 w Marzeninie w gminie Sędziejowice. Świadek zareagował na podejrzane zachowanie kierowcy, który podjechał pod sklep spożywczy. Nie podobało mu się zachowanie kierowcy. O swoich spostrzeżeniach powiadomił dyżurnego łaskiej jednostki. Po przyjeździe na miejsce, stróże prawa przebadali na zawartość alkoholu wskazanego przez świadka kierowcę BMW. Okazało się, że 38-latek z gminy Sędziejowice był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że ma we krwi ponad 4 promile. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca BMW posiada również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2022 roku.

  Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy nawet do 10 lat, jak i nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych. Kierującym, którzy byli uprzednio prawomocnie skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawiązka w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

  Udostępnij