• Potwierdziły się nasze informacje, Sylwester Florczak jest kandydatem na burmistrza Koalicji Obywatelskiej. 58C8DF3F-3360-4D88-9124-0F817065A3A5

  Dzisiaj w Łaskim Domu Kultury odbyła się konwencja wyborcza  Koalicji Obywatelskim Powiatu Łaskiego. Początek spotkania to wykład doktora nauk prawnych Jarosława Sułkowskiego o sądownictwie i konstytucji oraz wyborach.

  Następnie przedstawiono kandydatów na radnych miejskich i powiatowych. Wśród nich znaleźli się: Marek Krawczyk, wicestarosta, Barbara Gawor, dyrektor szkoły w Sędziejowicach oraz radna powiatowa, Mariola Gumpert-Obst, pastorowa oraz właścicielka księgarni, Jacek Skrzyński, artysta z Kolumny, Marek Jachimek, emerytowany wojskowy, Andrzej Pikosz, pasjonat modelarstwa i kierownik sekcji w ŁDK,  Krystyna Politańska, była radna RM w Łasku oraz emerytowana dyrektor szkoły w Kolumnie, Wojciech Drozd, przedsiębiorca, Jan Kubiak,  tata Mistrzyni Świata w kickboxingu, Katarzyna Wróbel, radna powiatowa. 

  Ponadto w koalicji znalezli się:  Beata Miksa, pedagog, Urszula Szafrańska, pedagog, Bogdan Lipowski, trener Łaskovii, Marcin Sałagacki. 

  Sylwestra Florczaka oficjalnie poparł Witold Stępień, marszałek woj.  łódzkiego oraz Andrzej Owczarek, były senator RP oraz burmistrz Łasku.  

  Sylwester Florczak przedstawił się jako 59-letni przedsiębiorca oraz członek Rady Dzielnicy Kolumna oraz stowarzyszenia Nasza Kolumna. Mężczyzna prowadzi rodzinną firmę. Ma troje dzieci oraz troje wnucząt.

  Kandydat nie chciał zbyt dużo mówić o programie wyborczym, bo jak stwierdził, niektóre pomysły mogłyby być skopiowane przez konkurentów. Przedstawił jednak ogólny zarys kampanii. Florczak chciałby wprowadzić Budżet Obywatelski, by mieszkańcy czuli, że mają wpływ na decyzje podejmowane przez władzę.    

  – Hipokryzją byłoby gdybym powiedział, że nic się w Łasku nie zmieniło. Pozyskano dotacje, zrobiono pewne inwestycje.  Ja pewne rzeczy zrobiłbym jednak inaczej. Chciałbym ułatwić życie zwykłym, prostym ludziom.  Trzeba zwrócić uwagę na drogi, chodniki. Starsi ludzie chodzą, potykają się. Jest to po prostu wstyd. Chciałbym, żeby ludzie mieli wpływ na to, co się u nas dzieje. Budżet Obywatelski dałby im narzędzie do decyzji, jakie inwestycje są potrzebne. Sprawdza się on w wielu miastach – powiedział kandydat. 

  Mężczyzna wspomniał o przeorganizowaniu szkół, ponieważ po reformie szkolnictwa w Lasku stworzył się zamęt. Miałoby to ułatwić życie uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Kolejny punkt to rewitalizacja Łasku i Kolumny przy użyciu środków zewnętrznych.  

  – Trzeba zrobić wszystko, żeby obniżyć opłaty za wodę i ścieki oraz odpady. Ostatnia ważna rzecz to inwestowanie w opiekę zdrowotną. Społeczeństwo nam się starzeje. Marzy mi się dobrze wyposażony gabinet rehabilitacji w Łasku przy pozostawieniu tego w Kolumnie – zakończył kandydat. 

   

      

  Udostępnij