• Platforma Obywatelska w Łasku ruszy do wyborów samorządowych razem z Nowoczesną. Komitet zapewnia, że mogą do nich przystąpić mieszkańcy, którzy nie są upartyjnieni. Bardzo prawdopodobne, że ramię w ramię kandydować będą sympatycy PiS i Kukiz’15.

   

  Oficjalnie wicestarosta Marek Krawczyk potwierdził, że między łaską Platformą Obywatelską oraz partią Nowoczesna zawiązuje się koalicja, która pójdzie razem do wyborów pod nazwą Koalicja Obywatelska. Dołączyć do niej mogą nie tylko sympatycy PO i Nowoczesnej, ale również zwykli mieszkańcy. Do tej pory zasilili oni 40% list wyborczych. Są to lekarze, nauczyciele, strażacy, sportowcy, przedstawiciele różnych organizacji, sołtysi. Koalicja jest otwarta na wszystkich, którym dobro gminy i powiatu łaskiego leży na sercu.

  – Kierowaliśmy się głosem mieszkańców, którzy zwracali uwagę, że w takich samorządach powinno się odejść od list partyjnych. Również w całej Polsce zauważa się trend, że PO i Nowoczesna idą razem do wyborów. Połączyliśmy wszystkie te aspekty i stworzyliśmy Koalicję Obywatelską, która zrzesza również zwykłych mieszkańców niezwiązanych z żadną partią – tłumaczy Marek Krawczyk.

  Koalicja wystartuje do Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu. Zaproponuje również wspólnego kandydata na burmistrza. Plany koalicji są jednak ambitne, ponieważ chciałaby zasilić również szeregi samorządów gminnych, tj. w Buczku, Sędziejowicach, Widawie i Wodzieradach. Póki co udało im się znaleźć 50 kandydatów, którzy będą walczyć o mandat w gminie oraz powiecie. Na oficjalne deklaracje przyjdzie jednak czas. Póki co konsultowany jest ogólny program wyborczy oraz ten przypisany do danych okręgów. Jak wskazuje Marek Krawczyk, siłą koalicji mają być kobiety. Nie chodzi tutaj o parytet, ale o kreatywne pomysły, świeże spojrzenie na różne tematy oraz kobiecą empatię.

   

  Bardzo prawdopodobne, że siły połączy również Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz’15.

  – Póki co wstrzymałbym się od takich deklaracji. Odpowiem dyplomatycznie, że nie potwierdzam ani nie zaprzeczam – mówi Piotr Wołosz, kandydat PiS na burmistrza Łasku.

  Wybory czuć już w powietrzu i widać, że będzie to duża rywalizacja jeżeli ugrupowania zwierają szyki. Czekają nas ciekawe wybory i radzimy przygotować się na wszystko, począwszy od festiwalu obietnic, kończąc na wzajemnym oskarżaniu się o niepowodzenia.

  Udostępnij