• 1 września odbędzie się festiwal pt. „Pociąg do Kolumny”. Celem jest pokazanie piękna tej dzielnicy Łasku oraz dobra zabawa.

   

  Pociąg do Kolumny to artystyczne przedsięwzięcie, którego finał zaplanowany został na 1 września (od godz. 10.00 wycieczki, oficjalne rozpoczęcie o godz. 12.00). Wzdłuż ul. Piotrkowskiej w Kolumnie oraz na skwerku przy stacji PKP zorganizowane zostaną nie lada atrakcje.

  – Zapraszamy do niebanalnej i arcyciekawej inicjatywy, którą tworzymy razem z mieszkańcami Kolumny. Jest to projekt społeczny mający na celu wyeksponowanie piękna, specyfiki i niepowtarzalności Kolumny, zielonej dzielnicy Łasku. Organizujemy moc atrakcji. Pracujemy nad specjalnymi strefami, między innymi Strefa Chilloutu oraz Strefa Art. Ponadto planujemy przygotować wystawy prac malarskich oraz wystawy fotografii dotyczących Kolumny. Nie zabraknie również doskonałej muzyki, animacji dla najmłodszych, aktywności sportowych i mnóstwa warsztatów – zachęca do udziału Adam Łoniewski, dyrektor Łaskiego Domu Kultury.

  Festiwal stworzony jest po to, aby pokazać piękno Kolumny i jej niepowtarzalność, jej zabytkową drewnianą architekturę i walory przyrodnicze. Aby przybliżyć ideę miasta ogrodu, by zintegrować mieszkańców, wyjść z szarości dnia codziennego w soczystą zieleń drzew i trawy. To również możliwość zaprezentowania Kolumny jako miejsca atrakcyjnego na weekendowe wypady, gdzie aktywnie spędza się czas na rowerze czy płynąc kajakiem i odpoczywa w lesie, na łące czy dzikiej plaży. Aby pokazać i zobaczyć, że razem możemy dużo więcej niż nam się wydaje.

  Organizatorzy, czyli ŁDK, mieszkańcy i sympatycy Kolumny stworzą cztery strefy. To sposób, by festiwalem zainteresować każdego mieszkańca.

  Strefa Art – wystawy i stoiska lokalnych oraz okolicznych artystów i twórców, którzy zakochali się w Kolumnie, tu tworzą lub mieszkają. Obrazy i rysunki z Kolumną w tle i na pierwszym planie. Zdjęcia teraźniejsze i te z przeszłości. Plener malarski Politechniki Łódzkiej, warsztaty i pokazy. Rękodzieło w każdej postaci. Wiersze i poeci, pisarze. Kultura i sztuka na wysublimowanym poziomie.

  Strefa Gastro – pyszności od okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Lokalna kuchnia, ale także łódzkie klimaty. Dużo i domowo, zdrowo. Napoje dla małych i dużych.

  Strefa Chillout – to strefa odpoczynku i rodziny. A w niej gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy dla całych rodzin, warsztaty i pokazy, malowanie buziek, bańki mydlane pod okiem harcerzy i animatorów. To również strefa sportu i rekreacji: trampoliny, sztuki walki od „Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki”, leżaki, koce, kawa i zimne napoje. Strefa wolna od alkoholu.

  Strefa VIP – strefa wyjątkowa, dla przygotowujących się do występu wykonawców i zespołów, dla gości i sponsorów. Można zdobyć autograf, porozmawiać i się odprężyć, coś przekąsić.

  Poza tym: motocykle, wozy strażackie, wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer „Śladami dawnych pensjonatów w Kolumnie”. W tym dniu na ulicy Piotrkowskiej stanie scena, a na niej czekają popołudniowe i wieczorne występy i koncerty.

   

  – Zachęcamy do współpracy z nami potencjalnych darczyńców oraz sponsorów. Dzięki waszej pomocy finansowej uda nam się zorganizować to wydarzenie z jeszcze większym rozmachem. W zamian za pomoc oferujemy tytuł „Lokomotywy Kultury”. Jesteśmy przekonani, że taki tytuł stanie się niebawem prestiżową metką, dumą mecenasa ambitnej sztuki – mówi Adam Łoniewski.

  Szczegółowy rozkład jazdy Pociągu do Kolumny już wkrótce. Będzie to impreza całodniowa do późnych godzin wieczornych.

  Udostępnij