Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 27, 2021

Scroll to top

Top

One Comment

Dożynek nie będzie -

Dożynek nie będzie

Taką decyzję podjął burmistrz. Podobno brak jest chętnych do organizacji tego przedsięwzięcia.

 

Taką zaskakującą informację włodarz miasta przedstawił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zrobił to dopiero po dociekliwych pytaniach radnych.

– W tym roku nie planujemy organizacji dożynek, ponieważ mieliśmy wyjątkowo dużo imprez. W tym roku doszły udane Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tego tytułu również ponieśliśmy koszty. Kiedyś był większy trend do organizacji dożynek. Dzisiaj nawet nie można sprzedać kieliszka nalewki czy kawałka ciasta bez kasy fiskalnej, bo zaraz skarbówka się dopomina – zaczął Gabriel Szkudlarek.

Burmistrz twierdzi również, że nie zgłosiło się wielu chętnych do organizacji tej imprezy.

– Należy pamiętać, że do niedawna w gminie Łask była jedna impreza, czyli Jarmark Łaski. Na długie lata zawieszono dożynki. Później doszedł Festiwal Róż. W tym roku mieliśmy szóstą edycję. Impreza bardzo udana, ale również potrzebna. Nie ma w Polsce drugiej takiej ukwieconej ziemi jak nasza łaska. Należy to promować. To ciężka i potrzebna praca hodowców, producentów i osób pracujących przy różach. Im się to należy. Oni wyszli z taką propozycją do władz i powstało nawet stowarzyszenie Miłośników Łaskiej Róży. Skoro w tym roku odbyły się aż trzy imprezy, a nie ma trendu na dożynki, podjąłem więc męską decyzję, że rezygnujemy. A kto będzie w przyszłym roku, niech decyduje, czy wrócić do dożynek – tłumaczył.

Burmistrz jeszcze piał z zachwytu nad koncertami, których głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski. Stwierdził, że to wyjątkowo udana impreza.

Wszyscy radni ze spokojem przyjęli decyzję o braku dożynek w tym roku. Odetchnął również Gabriel Szkudlarek, który w tamtym roku został zaatakowany w kościele paralizatorem i gazem przez mieszkańca. Agresor nie zgadzał się z włodarzem w kwestii ceny za odbiór śmieci. Działo się to podczas uroczystej mszy świętej dożynkowej.

Komentarze:

  1. Twój nick

    i słusznie, za dużo tych imprez.

Wstaw komentarz