Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 18, 2019

Scroll to top

Top

One Comment

Dwa miliony dla gminy Buczek

Dwa miliony dla gminy Buczek

W sobotę 30.06.2018 r. w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie, w nowo wyremontowanym budynku po szkole podstawowej, odbyło się spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Witoldem Stępniem i członkiem zarządu Jolantą Ziębą–Gzik. W spotkaniu uczestniczył również wójt gminy Bronisław Węglewski, skarbnik gminy i członkinie Koła Gospodyń z Bachorzyna, strażacy z Buczku i Maleni, sołtysi z sołectw : Kowalew, Bachorzyna i Brodni. Podczas spotkania zostały podpisane umowy na dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego :
– budowa drogi rolniczej w Woli Bachorskiej dofinansowanie w wysokości 135.000 złotych,
– dofinansowanie strażnicy w Buczku i Maleni w wysokości 14.000 złotych,
– dofinansowanie trzech sołectw na granty sołectwa po 5.000 złotych,
Wójt poinformował marszałka o złożeniu wniosku o płatność inwestycji ,, Budowa drogi Malenia – Grzeszyn ‘’ na kwotę 1 milion siedemset tysięcy złotych .
Wójt podziękował również marszałkowi Witoldowi Stępniowi, członkom zarządu i pracownikom Urzędu Marszałkowskiego za pomoc finansową dla Gminy Buczek pochodzącą z różnych obszarów działalności Urzędu Marszałkowskiego. Ta suma 2 mln złotych i wiele jeszcze inwestycji dofinansowanych z Urzędu Marszałkowskiego takich jak : rynek, wymiana wodomierzy, powstanie dwóch dodatkowych oddziałów przedszkola, a także pomoc dla szkoły w Czestkowie, to lepsze życie mieszkańców Gminy Buczek, która otrzyma w tym roku ok. 4 mln złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Dziękujemy.

Komentarze:

  1. Mietek

    Te granty dla sołectw oczywiście na „integrację” przed wyborami? Ciekawe dlaczego jedynymi możliwymi terminami tych imprez jest początek września. Czy to dlatego, żeby podziwiać piękno nadchodzącej jesieni przy ognisku czy jednak jest inny powód, o którym wie tylko jedna osoba?

Wstaw komentarz