• Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozdaje bony szkoleniowe z nawet 80-procentowym dofinansowaniem. Eksperci ŁSSE postanowili dotrzeć z Programem Strefa RozwoYou bezpośrednio do przedsiębiorców. Swoim nietypowym camperem odwiedzili także powiat łaski.

  O co chodzi w projekcie? Mobilni doradcy z ŁSSE zachęcają przedsiębiorców, prowadzących mikro (w tym osoby samozatrudnione), małe i średnie firmy, do inwestowania w podnoszenie kompetencji swoich pracowników. ŁSSE prowadzi dla nich projekt pod nazwą Strefa RozwoYou, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie w formie bonów na usługi rozwojowe. Wysokość dotacji jest uzależniona od wielkości firmy. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na dotację do 80%, natomiast średnie do 70%. Z dofinansowania skorzystało już wielu przedsiębiorców m.in. łódzka szkoła tańca Augustina Egurroli ­– Egurrola Dance Studio czy marka Corin z Pabianic – producent ekskluzywnej bielizny.

  Aby dotrzeć do przedsiębiorstw w całym regionie i ułatwić im start w projekcie, ŁSSE zdecydowała się utworzyć specjalny mobilny punkt rekrutacji, w którym doradcy mobilni służą swoją pomocą.

  – Szczególnie zależało nam na zwiększeniu liczby regionalnych beneficjentów, którzy dzięki dofinansowaniu zyskają wyszkoloną kadrę, co przełoży się z kolei na rozwój nie tylko konkretnych przedsiębiorstw, ale i całego regionu – tłumaczył Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A.

  W piątek, 8 czerwca, Camper Info Strefy zaparkował przed siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury w Widawie, gdzie mobilni doradcy ŁSSE spotkali się z przedsiębiorcami z powiatu łaskiego. Właściciele firm, głównie małych oraz mikro, nie tylko zadawali pytania, na które uzyskiwali wyczerpujące i zrozumiałe odpowiedzi, ale też na miejscu aplikowali o przyznanie wsparcia finansowego. Łącznie w Widawie złożono wnioski o przyznanie bonów szkoleniowych na kwotę 120 tysięcy złotych. Zainteresowanie było duże.

  Prowadzę zakład fryzjerski od 24 lat. Uważam, że człowiek powinien się cały czas rozwijać. Pomyślałam, żeby poszerzyć zakres usług o kosmetykę i makijaż. Bardzo się cieszę, że Camper odwiedził Widawę. Nie trzeba nigdzie daleko jechać, żeby uzyskać wsparcie. Wszystko jest na miejscu, a pracownicy jasno i dokładnie tłumaczą, na czym to polega. Jestem bardzo zadowolona – powiedziała Agnieszka Witkowska z salonu Studio Fryzur Agnieszka i Gabriela w Widawie.

  Wizyta w Camperze Regio Strefy to jedyna szansa, by wziąć udział w projekcie i skorzystać z dofinansowania w tej rundzie naboru wniosków do Strefy RozwoYou. Mobilny punkt konsultacji będzie jeździł po Łódzkiem do końca czerwca, a jego trasa obejmie w sumie 22 powiaty. W wybranych lokalizacjach zaplanowano też spotkania, podczas których dotychczasowi beneficjenci na swoim przykładzie pokażą, dlaczego warto skorzystać z dofinansowania, i jakie możliwości rozwoju zyskali. Nie ma więc na co czekać, jak pieniądze same do nas przyjeżdżają.

  Jest to pierwsza tego typu akcja prowadzona przez Operatora bonów rozwojowych, dzięki której przedsiębiorcy mogą aplikować do projektu w pobliżu siedziby swojej firmy. Wsparcie odbywa się w ramach unikalnego Internetowego Systemu Obiegu Bonów Rozwojowych, dedykowanego Strefie RozwoYou. Aplikacja została stworzona od podstaw przez Partnera technologicznego projektu – innowacyjną firmę Inovatica. Ideą systemu jest bezgotówkowy obieg bonów rozwojowych, będących narzędziem płatniczym. Zastosowany mechanizm zwalnia przedsiębiorcę z szeregu formalności.

  Szczegółowy plan podróży wraz z datami i adresami postoju campera będzie można znaleźć na stronie http://regiostrefa.sse.lodz.pl/ oraz na profilu społecznościowym projektu na Facebooku.

   

  Udostępnij