Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 18, 2019

Scroll to top

Top

One Comment

Koszmarny obraz szpitala

Koszmarny obraz szpitala

 

Wyniki kontroli radnych nie pozostawiają złudzeń. Stan techniczny budynku jest w fatalnym stanie.

 

Pod koniec lutego komisja zdrowia z powiatu wybrała się do szpitala w Łasku, który dzierżawiony jest przez Centrum Dializa. Powodem tej wizyty był częsty temat szpitala, który poruszany jest na sesjach  Rady Powiatu. Wizyta radnych trwała dwie godziny.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli radni: Katarzyna Wróbel, Barbara Potasiak, Barbara Gawor, Sylwester Gawron i Marek Aulak. Odwiedzili wszystkie piętra w szpitalu, idąc z góry na dół. Już na samej górze komisja dopatrzyła się nieprawidłowości. Pierwsza z nich dotyczyła zbyt małej ilości sanitariatów oraz ich fatalnej jakości. W oczy na oddziale chirurgii rzucały się również powyrywane włączniki od światła, a także wiszące przewody elektryczne, które nie były zabezpieczone. Piąte piętro to brudne, odrapane ściany, które wymagają natychmiastowego malowania, zniszczone i poobijane futryny, podłoga PCV, która ma wiele ubytków, a także odstające poręcze na korytarzach, które nie pomagają pacjentom, a doprowadzają ich do kontuzji. Łóżka na chirurgii są brudne, na ośmioosobowej sali znajduje się tylko jedna umywalka.

Więcej w aktualnym wydaniu Mojego Łasku

Komentarze:

  1. Tadeusz

    Ostatnio na przystanku przy szpitalu słyszałem rozmowę pań pielęgniarek wracających ze zmiany. Wspomniały, że rehabilitacja w takich warunkach zagraża zdrowiu – brzydko mówiąc jest „syf, kiła i mogiła”. Dobrze, że obecnie prawie każdy gminny ośrodek ma gabinet przystosowany do ćwiczeń z rehabilitantem – tak jest m.in. w Buczku i Sędziejowicach. Z drugiej strony – skoro małe gminy mogą a powiat nie może zagwarantować świadczeń na należytym poziomie lub wyegzekwować ich od dzierżawcy to trzeba wspólnie zastanowić się nad szybkimi zmianami … nie, nie naszych władz, ale w pierwszej kolejności nad umowami i starannością ich wykonania.

Wstaw komentarz