• Mieszkańcy gminy Łask mogą bezpłatnie zaczipować, wykastrować lub wysterylizować swojego zwierzaka. Podpowiadamy jak.

  Łaska Przychodnia Weterynaryjna przy ul. Kościuszki 10 podpisała z Urzędem Miejskim w Łasku umowę na wykonywanie zabiegów sterylizacji suk i kotek oraz kastracji psów i kotów. Wszystkie te usługi są BEZPŁATNE dla mieszkańców miasta i gminy Łask. Oferta jest ważna do wyczerpania limitu zabiegów lub do końca roku. Warunkiem wykonania sterylizacji lub kastracji jest posiadanie skierowania na zabieg, po które należy się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Łasku. Żeby je otrzymać, trzeba być zameldowanym w mieście i gminie Łask, mieć zaczipowanego psa lub suczkę z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie. W przypadku kotów wymogiem jest tylko zameldowanie w mieście i gminie Łask.

  Ponadto właściciele pupili mogą bezpłatnie zaczipować swojego zwierzaka. Czipowaniem mogą być objęte psy, których właściciele okażą dokument (ze zdjęciem) potwierdzający tożsamość właściciela psa oraz aktualne zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Następnie po wypełnieniu przez właściciela psa formularza rejestracyjnego Międzynarodowej Bazy SAFE-ANIMAL zostanie wykonany zabieg polegający na podskórnej iniekcji identyfikatora (mikroprocesora) psu. Po wykonaniu zabiegu informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym zostaną wprowadzone do Międzynarodowej Bazy SAFE-ANIMAL, a na potwierdzenie wykonania usługi właściciel psa otrzyma dowód elektronicznego oznakowania psa oraz zawieszkę na obrożę z kodem informującym, że zwierzę posiada mikroczip i jego dane znajdują się w Międzynarodowej Bazie SAFE-ANIMAL.

  Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Łasku ul. Warszawska 14  (tel. 43 676 83 50). Bezpłatnym czipowaniem zajmie się Gabinet Weterynaryjny „Boliłapka” Katarzyna Gruszczyńska-Kolanus, Łask ul. Prostokątna 1.

   

  foto: psy-pies.com.pl

  Udostępnij