• 6 kwietnia w godzinach porannych w obiektywie kamery pojawiła się para boćków. Po kilku chwilach miłosnych uniesień opuściły jednak gniazdo. Czyżby do Łasku powróciła Magda i Wojtek?

  W sobotę (7 kwietnia) w gnieździe pojawił się Wojtek. Następnego dnia dołączyła do niego partnerka. Wydawało się, że podróż z Afryki zakończyła się szczęśliwe, a Magda i Wojtek znowu są razem. Jednak radość okazała się przedwczesna. Pomimo pierwszych miłosnych uniesień nie zaiskrzyło między parą. Samica odleciała, a Wojtek spędził noc samotnie. Czy to była Magda, a może inna bocianica próbowała skraść serce naszego Wojtka?

  Wojtek wyraźnie nie jest zainteresowany życiem kawalera. Zaledwie dobę od rozstania w gnieździe pojawiła się kolejna samica. Boćki, nie tracąc czasu, zajęły się zalotami i spędziły wspólnie noc.

  18 kwietnia w łaskim gnieździe pojawiło się pierwsze jajo. Drugie pojawiło się w gnieździe w piątkową noc (20 kwietnia), a trzecie w niedzielę (22 kwietnia). Zapewne to jeszcze nie koniec. Boćki ciągle rozbudowują gniazdo i z wielką troską dbają o przyszłe potomstwo

  Czekamy na dalsze perypetie. Boćki można podglądać na stronie internetowej www.bociany.lask.pl

  foto:bociany.lask.pl

  Udostępnij