• Mieszkańcy kolejny raz zakasują rękawy i sprzątają Kolumnę, która zanieczyszczona jest do granic możliwości.

   

  7 kwietnia odbyła się kolejna edycja sprzątania terenu wokół tzw. małego stawu przy ulicy Brzeźnej w Kolumnie. Ciut po godzinie 14.00 około 50 osób, w tym wiele dzieci z tutejszej szkoły, przystąpiło do oczyszczania terenu wokół zbiornika, jak i jego samego. W niecałe 3 godziny zapełniono kilkanaście worków 120- i 240-litrowych odpadami. Były to głównie butelki po alkoholu, plastikowe torebki, kapsle i papierki po przekąskach, aczkolwiek wielkogabarytowe odpady także się zdarzały.

  Po trudzie sprzątania nastąpiła przyjemniejsza część, czyli grill i mały poczęstunek oraz rozdanie upominków dla najmłodszych przez Nadleśnictwo Kolumna.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji sprzątania małego stawu za zaangażowanie i pomoc. Podziękowania dla dzieci ze szkoły w Kolumnie oraz dla Natalii Kaciupskiej. Serce rośnie, jak się patrzy na bystrą młodzież działającą dla dobra Kolumny! Podziękowania dla Nadleśnictwa Kolumna za wsparcie akcji, worki i odebranie śmieci i prezenty dla najmłodszych. Do zobaczenia 21 kwietnia na akcji sprzątania Grabi – dziękują członkowie organizacji Zielona Kolumna.

  Ogromne brawa należą się wszystkim osobom biorącym udział w akcji. Niestety, Kolumna – zielone płuca Łasku – jest systematycznie degradowana. Mały staw to tylko kropla w morzu potrzeb, ponieważ również inne miejsca toną w odpadach.

  foto: Zielona Kolumna

   

  Udostępnij