• 28 marca  na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci policjanci, a także wręczono nagrody funkcjonariuszom wyróżniającym się w służbie. Ponadto pożegnano funkcjonariuszy odchodzących na policyjną emeryturę oraz uhonorowano młodego bohatera – Mikołaja z Kolumny, który pomógł uratować człowieka.

   

  24 nowo przyjętych policjantów (4 kobiety i 20 mężczyzn) rozpoczęło służbę w marcu 2018 roku, było to pierwsze przyjęcie nowych mundurowych w 2018 roku. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp.Tomasz Olczyk.

  Kolejnymi punktami uroczystej zbiórki były pożegnanie policjantów odchodzących na emeryturę, wręczenie nagród i wyróżnień funkcjonariuszom za ich wzorową służbę i osiągnięte w niej wyniki. Komendant Główny i Wojewódzki Policji nagrodzili ponad 80 funkcjonariuszy z naszego garnizonu. Wśród wyróżnionych znaleźli się dwaj policjanci z Łasku, którzy zatrzymali samochodowego złodzieja.

  Podczas uroczystej zbiórki uhonorowany został również mały bohater – 10 letni Mikołaj z Kolumny w powiecie łaskim.

  Przypomnijmy: 8 marca 2018 roku po godzinie 18.00 w rejonie dworca kolejowego w Kolumnie. Mikołaj wraz z mamą oczekiwali na przyjazd pociągu, którym miała przyjechać jego starsza siostra. W pewnym momencie chłopiec zauważył, jak mężczyzna, który przechodził przez przejazd kolejowy położył się na torach. Mikołaj zareagował natychmiast i zaczął wzywać pomocy i razem z innym świadkiem pomógł ściągnąć desperata z torowiska. Mama chłopca zadzwoniła po policję. Po krótkiej chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zajął się mężczyzną. Dzięki takiej postawie 10-latka uniknięto tragedii.

  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Tomasz Olczyk wręczył Mikołajowi upominek oraz list gratulacyjny dla jego rodziców. Nasz mały bohater został również uhonorowany przez Wojewodę Łódzkiego Zbigniewa Rau. Specjalnie z tej okazji na Mikołaja czekała dodatkowa niespodzianka. Policjanci z Oddziału Prewencji przygotowali pełną atrakcji wycieczkę, pokazując tajniki służby policyjnej.

  źródło: policja

  Udostępnij