Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 26, 2021

Scroll to top

Top

One Comment

Burmistrz straszy mieszkańców policją -

Burmistrz straszy mieszkańców policją

Gabriel Szkudlarek twierdzi, że nie boi się zbliżających się wyborów, a na osoby, które będą zaśmiecały teren wokół własnych posesji będzie nasyłał policję.

 

Takie słowa Gabriel Szkudlarek wypowiedział podczas sesji Rady Miejskiej. Burmistrz odniósł się do mieszkańców Kolumny.

– Gmina jak każdy zarządca drogi ma obowiązek sprzątać śmieci, które się na niej znajdują. Właściciel posesji ma w należytym stanie dbać o swoją nieruchomość i wywozić odpady. W sezonie letnim odpady można wywozić na PSZOK i nic za to się nie płaci. Przypomnę, że 10 sierpnia był kataklizm w Kolumnie. Wiele osób to dotknęło, rozumieliśmy trudną sytuację mieszkańców. Nadinterpretując prawo, czekałem, żeby ludzie te gałęzie mogli pousuwać, gmina sfinansowała to zadanie. Wszystko zostało usunięte. Niestety, wiosna się rozpoczyna i znowu ulice są pozasypywane różnego rodzaju śmieciami, gałęziami. Ludzie wycinają gałęzie na posesjach, a zasypują nasze drogi. Ja jasno to mówię. Niektórzy myślą, że idą wybory i się przestraszę i tego nie zrobię, ale są w błędzie. W końcu złożę doniesienie na policję. Niech policja zbada i ustali sprawcę, bo tak dalej być nie może. Później te osoby robią awanturę, że Kolumna jest brudna i zanieczyszczona, a śmieci leżą na ulicach – powiedział Gabriel Szkudlarek.

Dodał również, że w Orchowie ludzie sprzątają nawet drogę w pobliżu swoich domów. Według burmistrza, jeżeli mieszkańcy dbają o teren wokół swoich posesji, Urząd Miejski ma więcej pieniędzy na inwestycje, bo jest to żywa gotówka.

foto: UM Łask

Komentarze:

  1. Katarzyna

    Jedno pytanie w sprawie czystości w Kolumnie. Kto odpowiada za usuwanie zalegającego piachu na każdej ulicy wzdłuż krawężników. Jeszcze kilka lat temu co roku na wiosnę robiły to służby odpowiedzialne za utrzymanie czystości. Ja już dawno ich nie widziałam. Czy teraz powinni to też robić mieszkańcy…

Wstaw komentarz