• Gabriel Szkudlarek twierdzi, że nie boi się zbliżających się wyborów, a na osoby, które będą zaśmiecały teren wokół własnych posesji będzie nasyłał policję.

   

  Takie słowa Gabriel Szkudlarek wypowiedział podczas sesji Rady Miejskiej. Burmistrz odniósł się do mieszkańców Kolumny.

  – Gmina jak każdy zarządca drogi ma obowiązek sprzątać śmieci, które się na niej znajdują. Właściciel posesji ma w należytym stanie dbać o swoją nieruchomość i wywozić odpady. W sezonie letnim odpady można wywozić na PSZOK i nic za to się nie płaci. Przypomnę, że 10 sierpnia był kataklizm w Kolumnie. Wiele osób to dotknęło, rozumieliśmy trudną sytuację mieszkańców. Nadinterpretując prawo, czekałem, żeby ludzie te gałęzie mogli pousuwać, gmina sfinansowała to zadanie. Wszystko zostało usunięte. Niestety, wiosna się rozpoczyna i znowu ulice są pozasypywane różnego rodzaju śmieciami, gałęziami. Ludzie wycinają gałęzie na posesjach, a zasypują nasze drogi. Ja jasno to mówię. Niektórzy myślą, że idą wybory i się przestraszę i tego nie zrobię, ale są w błędzie. W końcu złożę doniesienie na policję. Niech policja zbada i ustali sprawcę, bo tak dalej być nie może. Później te osoby robią awanturę, że Kolumna jest brudna i zanieczyszczona, a śmieci leżą na ulicach – powiedział Gabriel Szkudlarek.

  Dodał również, że w Orchowie ludzie sprzątają nawet drogę w pobliżu swoich domów. Według burmistrza, jeżeli mieszkańcy dbają o teren wokół swoich posesji, Urząd Miejski ma więcej pieniędzy na inwestycje, bo jest to żywa gotówka.

  foto: UM Łask

  Udostępnij