• Jest pomysł na rewitalizację zdegradowanego dworca PKP w Łasku. Gdyby się udało, byłby to prawdziwy hit, bowiem w budynku miałoby znaleźć się: kino, hostel, kawiarnia, a nawet studio nagraniowe.

   

  24 stycznia w Łaskim Domu Kultury z inicjatywy burmistrza, dyrektora ŁDK, a także Młodzieżowej Grupy Działania z powiatu łaskiego odbyło się spotkanie w sprawie rewitalizacji dworca PKP w Łasku, który jest wątpliwą wizytówką miasta. Niejednokrotnie o przybytku mówiono w ogólnopolskich mediach. Nie można jednak nazwać tego promocją, bo dworzec swoim wyglądem straszy i nie przysparza nam dumy. Budynek należy do PKP. Spółka co prawda mówi o remoncie, ale dopiero w granicach roku 2025.

  Dlatego ratusz razem z domem kultury i Młodzieżową Grupą Działania przedstawili zarządcy budynku swoją koncepcję.  Dworzec miałby służyć zarówno pasażerom jak i mieszkańcom Łasku. Proponowana nazwa to: „Stacja Kultura”. W środku budynku miałoby znaleźć  się małe kino (na 50 osób), hostel oraz przestrzeń kawiarniana razem z kasą biletową. Mogłoby znaleźć się również miejsce na studio nagraniowe. Podobny dworzec funkcjonuje w Rumi (woj. pomorskie) i jest chlubą PKP.

  Remontu zniszczonego budynku miałoby podjąć się PKP. Koszty utrzymania przejąłby ratusz.  Póki co  jest to wizja zagospodarowania dworca. Inicjatorzy projektu zapowiadają jednak, że będą walczyć o jej zrealizowanie. Powstał pomysł, by stworzyć fundację, która pozyska pieniądze na przeprowadzenie badań technicznych budynków.

  Więcej informacji na temat w najbliższym papierowym wydaniu Mojego Łasku.

  Tak wygląda dworzec PKP w Rumi (woj. pomorskie)

  rumia stacja kulrua

  Udostępnij