• Jeszcze nigdy dostęp do informacji nie był tak prosty jak dziś. Wystarczy smartfon i specjalna aplikacja, a wszystkie potrzebne informacje z gminy Łask będą w twoim telefonie.

     

    Taką możliwość daje przygotowywany przez gminę system informacyjno-komunikacyjny. Mieszkańcy uzyskają nieodpłatny dostęp do informacji z takich dziedzin jak np.: edukacja, rozrywka, kultura, praca, ostrzeżenia i wiadomości ogólne. System umożliwia komunikację poprzez wiadomości SMS, e-mail i mobilną aplikację. Urząd szczególnie zachęca do korzystania z trzeciej propozycji. To właśnie aplikacja gwarantuje najwyższy komfort użytkowania i standard usługi. Wystarczy być posiadaczem smartfonu z dostępem do internetu, który pracuje na jednym z trzech popularnych systemów operacyjnych: Android, iOS lub Microsoft Mobile.

    Równie ważna co sam komunikat jest opcja interakcji i nawiązania kontaktu z nadawcą. Użytkownik może odpowiedzieć np. na wiadomość dotyczącą terminu zapisów do przedszkola. Dzięki systemowi informacyjno-komunikacyjnemu w gminie Łask będziemy na bieżąco otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach kryzysowych oraz przydatne informacje związane z codziennym życiem. Aplikacja przypomni nam o koncercie w Łaskim Domu Kultury i  innych wydarzeniach kulturalnych.

     

    Udostępnij