Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Mój Łask | October 21, 2018

Scroll to top

Top

No Comments

Oszust podszywa się pod ZUS

Oszust podszywa się pod ZUS

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

 

Oszuści proponują zorganizowanie spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

– ZUS ostrzega: nie dzwonimy i nie odwiedzamy klientów w domach, tym bardziej w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. Wszyscy zainteresowani sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym zasadami dziedziczenia składek, mogą korzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bezpośrednio w salach obsługi bądź za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem (22) 560-16-00 – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego.

ZUS sprawy z klientami załatwia listownie lub w swoich placówkach, a także poprzez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych. Osobiste odwiedzenie klientów przez pracowników ZUS w ich domach jest wyjątkowo rzadkie. Dotyczy sytuacji, gdy przeprowadzana jest kontrola wykorzystania zwolnień lekarskich lub kontroli płatnika składek, którego siedziba firmy jest jednocześnie miejscem jego zamieszkania.

– To nie pierwszy przypadek próby oszustwa „na pracownika ZUS”. W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o daleko idącą ostrożność przy odpowiadaniu na zaproszenia tego typu spotkań. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS – uprzedza rzecznik

Wstaw komentarz