• Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

   

  Oszuści proponują zorganizowanie spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

  – ZUS ostrzega: nie dzwonimy i nie odwiedzamy klientów w domach, tym bardziej w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. Wszyscy zainteresowani sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym zasadami dziedziczenia składek, mogą korzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bezpośrednio w salach obsługi bądź za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem (22) 560-16-00 – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego.

  ZUS sprawy z klientami załatwia listownie lub w swoich placówkach, a także poprzez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych. Osobiste odwiedzenie klientów przez pracowników ZUS w ich domach jest wyjątkowo rzadkie. Dotyczy sytuacji, gdy przeprowadzana jest kontrola wykorzystania zwolnień lekarskich lub kontroli płatnika składek, którego siedziba firmy jest jednocześnie miejscem jego zamieszkania.

  – To nie pierwszy przypadek próby oszustwa „na pracownika ZUS”. W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o daleko idącą ostrożność przy odpowiadaniu na zaproszenia tego typu spotkań. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS – uprzedza rzecznik

  Udostępnij