• Jolanta Siwek, sołtys Grabna (gmina Sędziejowice) wzięła udział Runmageddonie i zdobyła wicemistrzostwo Polski. W zawodach wystartował także urzędnik ratusza.

   

   

  W listopadzie, w Pabianicach odbyły się najbardziej ekstremalne zawody, czyli Runmageddon. W imprezie wzięło udział ponad 3,5 tysiąca zawodników, którzy na finał cyklu zjechali z całej Polski. zawodnicy rywalizowali na 6 kilometrowej trasie Runmageddonu Rekrut. Do pokonania mieli wyjątkowo nie 30, a ponad 45 wymagających przeszkód. Obok tych konstrukcyjnych, specjalnie przygotowanych przez organizatorów, znalazły się również naturalne, takie jak woda, gęste zarośla, mokradła oraz liczne wzniesienia. Tym razem sprzymierzeńcem uczestników z pewnością nie była pogoda. Było wietrznie i zimno, termometry pokazały zaledwie trzy stopnie powyżej zera. Taka aura dodatkowo utrudniała pokonywanie przeszkód, szczególnie tych wymagających zanurzenia się w lodowatej wodzie.

  Wśród najbardziej wymagających konstrukcji znajdowały się m.in. żelazne hity Runmageddonu jak: Indiana XXL, Ściana Łańcuchów, Komandos, Pole Dance czy Multi Rig. Do tego nie zabrakło przeszkód naturalnych – organizatorzy maksymalnie wykorzystali ukształtowanie terenu, aby stworzyć trasę, której pokonanie było nie lada wyzwaniem! W ramach formuły Rekrut odbyły się również pierwsze Mistrzostwa Polski Samorządowców, w których wystartowali aktualni prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, pracownicy urzędów marszałkowskich, miast, gmin i starostw powiatowych. Z wysokiego „C” swoją przygodę z Runmageddonem rozpoczęli uczestnicy formuły Intro. Do pokonania mieli 3 kilometry i tym razem ponad 25 morderczych przeszkód.

  Samorządowcy z Grabna godnie reprezentowali swoje sołectwo. Jolanta Siwek z drużyny sołtysi.pl zajęła drugie miejsce, zostając wicemistrzynią Polski. Drużynie nie brakowało charakteru, siły i woli walki.

  W zawodach brał udział także Tomasz Wolniak, pracownik Urzędu Miejskiego w Łasku, który zdobył 36 miejsce.

  foto: organizator

  Udostępnij