• Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy zatrzymali po pościgu kierowcę, który przekroczył prędkość o 70 km/h w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, Za popełnione przestępstwo grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

    23 grudnia 2017 r. około godziny 8:20 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy w miejscowości Teodory podjęli próbę zatrzymania kierowcy forda, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym jadąc 120 km/h. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca zignorował umundurowanych policjantów i odjechał w kierunku Łasku nie zatrzymując się. Po krótkim pościgu, stróże prawa zatrzymali do kontroli kierowcę. 24-latek siedzący za kierownicą forda tłumaczył się, że nie widział, iż jest zatrzymywany do kontroli i nie zorientował się, że policjanci jadący za nim chcą go zatrzymać. Mężczyzna był trzeźwy. Teraz 24-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, młodemu kierowcy zatrzymane zostało także prawo jazdy.

    Przypominamy, że 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów, zgodnie, z którą kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do nawet 15 lat.

    Udostępnij