• W 2019 roku Publiczne Gimnazjum nr 2 opuści ostatni rocznik. Szkoła zostanie zamknięta. Nie wszystkim się to jednak podoba.

   

  O wygaszeniu PG nr 2 w związku z reformą edukacji wiadomo było już od dawna. W 2019 roku opuścić placówkę mają ostatnie roczniki. Później szkoła zostanie zamknięta. Po kilku miesiącach od podjęcia uchwały temat został podjęty na facebookowym profilu spotted Łask. Rodzice sprzeciwiają się likwidacji szkoły.

  – Mogliby utworzyć kolejną szkołę podstawową. Wtedy w klasach nie byłoby tyle dzieci, czyli około 30 w jednej klasie. Jakby były po trzy lub dwie klasy z danego rocznika. Kiedyś tak było i nikt nie miał problemu. Było dobrze, bo dzieci z Przylesia chodziły na Przylesie, te z Batorego i okolic na Berlinga, a reszta do „1”. Nie było tłoku ani ścisku, nauczyciele mieli pracę i każdy był zadowolony – napisała jedna z internautek.

  Padły również propozycje, by utworzyć tam szkołę ponadgimnazjalną lub kolejną podstawówkę. Zapytaliśmy burmistrza, co stanie się z gimnazjum po wygaśnięciu.

  – Zgodnie z uchwałą gimnazjum zostanie wygaszone do 31 sierpnia 2019 roku. Są różne pomysły na wykorzystanie tego budynku. Na razie nie będę ich jednak zdradzał. Utworzenie tam kolejnej podstawówki jest dosyć problematyczne. Osiedle Batorego to nie jest osiedle młodych. Mamy tam za mało dzieci. Natomiast rodzice z Przylesia nie zgodzą się przenieść do tego budynku dzieci. Trzeba byłoby utworzyć nowy obwód szkolny. Są to trudne sprawy. Niemniej jednak będziemy analizować ilość uczniów i niewykluczone, że szkoła tam powstanie. Jeszcze jest za wcześnie, by podejmować takie decyzje – powiedział Gabriel Szkudlarek, burmistrz gminy Łask.

  Udostępnij