• Wychowanka LTSR Buczek, 11-letnia Wiktoria Wróbel była jedyną reprezentantką Polski podczas bardzo prestiżowego międzynarodowego turnieju „STIGA Masters Minimes”.

   

  Zawody rozegrano w Belgii w dniach 28-29 października. Do turnieju, ETTU zaprosiła  14 najlepszych w Europie młodziczek i młodzików. Uczennica Szkoły Podstawowej w Buczku zajmując w tych zawodach  pierwsze miejsce potwierdziła przynależność do ścisłej europejskiej czołówki. Podopieczna trenera Longina Wróbla w 1/8 finału pokonała reprezentantkę gospodarzy Eloise Duvivier 3:1, a w ćwierćfinale wygrała z Portugalką Ines Fernandes 3:0.

  W półfinale rywalką Polki była niemiecka nadzieja w tej dyscyplinie sportu, a mianowicie Annet Kaufmann. Wiktoria okazała się lepsza i wygrała 3:1. Warto przypomnieć, że podczas niedawnych nieoficjalnych mistrzostw Europy żaczek we Francji Wiktoria przegrała z Kaufmann w meczu o brązowy medal. W finale buczkowianka zmierzyła się z Białorusinką Veraniką Varabyovą. Varabyova to aktualna wicemistrzyni Europy żaczek, rozstawiona w tym turnieju z „jedynką”.

  Wiktoria zagrała znakomite spotkanie i niespodziewanie wygrała z Białorusinką 3:0. Trzecie miejsce przypadło Kaufmann.

  To chyba największy sukces Wiktorii w jej dotychczasowej 5-letniej karierze sportowej.Sam udział w tego typu imprezach to zdobywanie nowych doświadczeń, nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni, a czasem nawet udaje się poznawać piękne miejsca na ziemi. W Brukseli córka miała okazję zobaczyć „Mini Europa Park”, w którym mogła podziwiać całą Europę w pomniejszeniu (również z polskimi akcentami). Nie bez znaczenia były również ogromne emocje towarzyszące nie tylko poszczególnym pojedynkom ale przede wszystkim słuchając podczas dekoracji Mazurka Dąbrowskiego – mówi dumny trener i tata naszej mistrzyni Longin Wróbel.

  Serdecznie gratulujemy.

  Udostępnij