• Inwestor interesuje się działką gminną w Rembowie. Prawdopodobnie ma na niej powstać schronisko dla zwierząt.

   

  Taką informację przekazał burmistrz Gabriel Szkudlarek na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

  – W Rembowie pod lasem mamy działkę, która jest własnością gminy, i pewien przedsiębiorca wyraził chęć zakupu tej działki. Byłby zainteresowany wybudowaniem schroniska dla zwierząt. Wiele razy na sesjach czy komisjach był ten temat podejmowany. Wiem, że lokalizacja takiego obiektu jest trudna, ponieważ nikt nie chce mieć takiego sąsiedztwa. Ta działka znajduje się jednak kilkaset metrów od najbliższych zabudowań. Wydaje się więc, że lokalizacja jest dobra. Z góry jednak zakładam, że spotkamy się z jakimiś protestami – mówił Gabriel Szkudlarek.

  Radni podejmowali uchwałę w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego miejsca. Prace nad tym dokumentem najkrócej potrwają kilka miesięcy.

  – Jeżeli będzie sporządzany plan, to przedsiębiorca kupuje tę działkę w ciemno – dodał.

  Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Bartosik słusznie zauważył, że przed podjęciem decyzji o sprzedaży działki powinno się przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami. Potwierdził również obawy burmistrza, że może dojść do protestów mieszkańców.

   

  Bezpańskie psy, które są wyłapywane na terenie gminy Łask, trafiają do schroniska w Wojtyszkach. Co roku gmina przeznacza z budżetu sporo pieniędzy na ten cel. Schronisko w gminie Łask mogłoby wygenerować oszczędności w samorządzie. Przypominamy, że na stronie internetowej Urzędu Miejskiego znajduje się zakładka: „Psy do adopcji”. W sześciostronicowej galerii znajdują się psy wyłowione z terenu naszej gminy. Adopcja jest bezpłatna. Psy do niej przygotowane są odrobaczone, przebadane weterynaryjnie, posiadają szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym i wściekliźnie, a także chipy, które pomogą na szybką identyfikację i odnalezienie psa. Informacji odnośnie psów i adopcji udzielają: Wioletta Rabenda, naczelnik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa, pokój nr 48, tel. (43) 676-83-48, email: w.rabenda@lask.pl oraz Grzegorz Skibiński, inspektor w wydziale ochrony środowiska, pokój nr 50, tel. (43) 676-83-50, email: g.skibinski@lask.pl

  Udostępnij