Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Mój Łask | September 26, 2018

Scroll to top

Top

No Comments

Agresywny kierowca na podwójnym gazie

Agresywny kierowca na podwójnym gazie

Policjanci po pościgu zatrzymali znajdującego się pod wpływem alkoholu mężczyznę, który po awanturze na stacji paliw uciekał kierując tirem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat co w przypadku zawodowego kierowcy może okazać się największa karą. .

19 października 2017 roku po  północy  policjanci z komendy powiatowej  w Łasku interweniowali na jednej stacji paliw gdzie doszło do awantury, której prowodyrem był jeden z  kierujących.  Ze zgłoszenia wynikało, że agresor ma przy  sobie nóż.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w trakcie awantury z innym kierującym rzucił butelką w pojazd pokrzywdzonego i uszkodził tym samym przednią szybę. Straty oszacowano na co najmniej 1000 złotych. W chwili kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce zdarzenia podejrzewany  odjechał  ze stacji w kierunku Zduńskiej Woli. Mundurowi niezwłocznie ruszyli za nim. Mężczyzna kierował  ciągnikiem siodłowym  z naczepą. Mimo dawanych podczas pościgu sygnałów nakazujących zatrzymanie się pirat drogowy ignorował je. Poruszał się ze znaczną prędkością  całą szerokością drogi.  Z uwagi na kierunek, w którym się przemieszczał do pościgu przyłączyli się policjanci z komendy w Zduńskiej Woli. Ostatecznie tir został zatrzymany a kierowca obezwładniony. Zachowywał się agresywnie i nie stosował do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Nie chciał podać swoich danych.  Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Policjanci odnaleźli w  kabinie dokumenty. Uciekinierem okazał się 27-letni mieszkaniec Sieradza.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Teraz 27-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Pojazd odholowano na koszt właściciela na parking.  od kierowcy pobrano do badań krew.

Wstaw komentarz